skip to main content

3+1 na jachtě. Zapomeňte na pevninu, takhle se bude bydlet za tři roky

Restaurace, bary, vinný „sklep“, bazén nebo tenisové hřiště. A samozřejmě každý den jiný výhled – ať už na moře, nebo nový malebný přístav. Tak aspoň podle norské loděnice Vard vypadá budoucnost bydlení. Jen si za něj připlatíte. Tedy když vůbec dostanete tu možnost.

Společnost začala stavět jachtu Somnio, na níž bude podle návrhů dvou švédských firem 39 bytových jednotek. Jejich prodej už začal a nejlevnější z nich bude stát jedenáct milionů dolarů (237 milionů korun). Prodává se ale pouze doporučeným nebo pozvaným zájemcům.

Reklama

Plavidlo, jehož výroba si vyžádá 600 milionů dolarů (8,6 miliardy korun), bude dlouhé 222 metrů a byty na něm budou uspořádány do šesti pater.

Jachta by měla vyplout v roce 2024, o roční trase se vždy musí společně dohodnout majitelé bytů. V propagačním materiálu se hovoří třeba o týdnu v New Yorku nebo o expedici do Antarktidy.

Reklama

Spoluzakladatelem projektu je kapitán Erik Bredhe, který Somnio popsal jako „největší jachtu světa co do délky i objemu, která majitelům bytů zajistí nejlepší možnou kvalitu života na moři“.

Tvůrci tvrdí, že superjachta poskytne možnost „držet se dál od pandemií a dalších rizikových situací“ a že na ní bude k dispozici prvotřídní zdravotní péče. Prvotním účelem Somnia bude poskytnout obydlí, ale plavidlo má být k dispozici i odborníkům, kteří studují život v moři a oceánech.

Dnes je největší rezidenční jachtou plavidlo The World dlouhé 196 metrů. Po dobu pandemie bylo ukotveno a na moře má znovu vyplout tento měsíc.

Reklama
Reklama