Asi není lepší místo, kde získat životní nadhled, než u sklenky dobrého vína nebo jiného alkoholu podle vaší volby několik pater nad ruchem města.

Vybrali jsme pro vás nejzajímavější střešní bary a restaurace, kam můžete jít přes den na pracovní schůzku i večer na soukromou.

Zlatá Praha, hotel InterContinental

Restaurace Zlatá Praha s venkovní terasou se nachází v devátém patře hotelu InterContinental Prague na vltavském konci Pařížské ulice. Z rovné střechy stavby s brutalistními prvky postavené v letech 1968–1974 tak vidíte okolní secesní a kubistickou zástavbu, ale také Vltavu, letenský kopec a panorama Pražského hradu. Kromě drinků zde můžete ochutnat i menu z jídelního lístku šéfkuchaře Romana Dolejše, který vařil pro celebrity, jako je Bill Gates, Denzel Washington nebo hvězdy NBA a NHL. 

Balcony Bar Prague, Jungmannovo náměstí 17

Určitě znáte modrý funkcionalistický dům na Jungmannově náměstí, v jehož třech patrech se už desítky let prodávají hudební nástroje. Na jeho střeše najdete Balcony Bar s výhledem na celou Národní třídu až k Národnímu divadlu. Na terase vám namíchají drinky a rádi načnou lahev kvalitního vína a skvělého šampaňského, které do nabídky vybral someliér Jakub Král.

Terasa U Zlaté studně, Malá Strana

Tuhle restauraci předchází pověst nejen šéfkuchaře Pavla Sapíka, ale také její střešní terasy, ze které uvidíte staré střechy Malé Strany. Najdete ji ve čtvrtém patře hotelu Golden Well (U Zlaté studně). V letních měsících navíc můžete přímo ze střešní terasy využít i soukromý vstup do Královské zahrady Pražského hradu.

Coda Restaurant, Malá Strana

Asi největším lákadlem této terasy, která je otevřená od jara do podzimu, je – samozřejmě kromě nápaditých kreací šéfkuchaře Davida Šaška – panoramatický výhled na celou Prahu. Jako na talíři tu budete mít Hradčany, Petřínskou rozhlednu i chrám svatého Mikuláše.

Restaurace Oblaca, Žižkovská věž

https://www.instagram.com/p/BGlUX-XwDRo/

Restaurace a bar s výstižným názvem Oblaca se nachází opravdu prakticky v oblacích – 66 metrů nad zemí uvnitř žižkovské televizní věže. Pokud tedy chcete vidět Prahu z ptačí perspektivy, není lepší místo, kam zajít. Restaurace, která pod vedením šéfkuchaře Tomáše Lachmana získává jednu cenu za druhou, z pochopitelných důvodů nemá venkovní terasu, proto je přístupná i v zimních měsících.

Cloud 9 Sky Bar & Lounge, hotel Hilton

První skutečný sky bar v Praze se nachází 40 metrů nad hladinou Vltavy na střeše hotelu Hilton Prague a díky své adrese nabízí ze svých venkovních teras nádherný výhled na město. Výhled vás bude bavit ještě víc, když si k němu dáte koktejl na bázi gin & tonic, na kterou se v baru specializují.