Přemýšlíte, jak o Vánocích udělat radost klukům a mužům, kteří žijí moderními technologiemi? Máme pro vás čtyři tipy, které jednak zabaví a vylepší analytické myšlení, ale také posunou natáčení videí na vyšší level.

4. DJI RoboMaster S1: Ztělesnění klukovských snů

Stroj, který probudí kluka ukrytého v každém muži. DJI RoboMaster S1 je programovatelný robot jakoby vytržený z toho nejfantastičtějšího sci-fi. Je to sofistikovaná hračka vyvinutá s cílem nenásilně vzdělávat v základních principech programování, matematiky, fyziky a vědy obecně.

Unikátní kola umožňují pohyb do všech stran a díky kameře s nízkou odezvou je to jako kdyby pilot seděl přímo na palubě. Šest modulů s umělou inteligencí a dalších 46 programovatelných komponent (jednou z nich je nepřehlédnutelné dělo s vlastní gelovou municí) slibuje nespočet kombinací a scénářů. Inspirací pro vznik RoboMasteru byla stejnojmenná soutěž v robotice, kterou každoročně pořádá společnost DJI. Hlavním cílem vývoje bylo zábavnou formou zlepšit analytické myšlení studentů.

3. DJI Pocket 2: Kapesní továrna na vlogy a reportáže

Kamera, která obrazovou kvalitou a stupněm stabilizace hravě překoná i ty nejdražší mobilní telefony. Přitom se stále vejde do kapsy a během sekundy je připravená k akci. Díky otočnému gimbalu bez zásahu uživatele vytvoří dokonalé panorama, nebo časosběrný záběr, pokud při natáčení potřebujete chodit po místnosti, DJI Pocket 2 vás bude následovat a udrží vás uprostřed záběru. Úžasný je i prostorový zvuk DJI Matrix Stereo snímaný čtyřmi mikrofony.

Při nákupu můžete vybírat mezi základní verzí a Creator Combo, což je balení, které navíc obsahuje špičkový bezdrátový mikrofon, širokoúhlý objektiv vhodný pro selfie videa, miniaturní stativ a další drobnosti. 

2. DJI OM 4: Video z mobilu vyžehlí na profesionální úroveň

Vrchol evoluce stabilizátorů pro mobilní telefony. Kromě toho, že dokonale vyhladí každý záběr, má DJI OM 4 dva zásadní trumfy, které jej posouvají před konkurenci. Za prvé se dá dvěma chvaty složit tak, že se pohodlně vejde do kapsy (nevyžaduje rozměrné samostatné pouzdro). Za druhé má magnetický klip, který maximálně usnadňuje opakované upínání telefonu.

Ani snadnou manipulací a záběry v profesionální kvalitě to nekončí. V aplikaci DJI Mimo je připravený video editor s řadou originálních efektů a kreativních funkcí, které vaše nahrávky pozvednou na vyšší úroveň.

1. DJI Mini 2: Splňte si sen o létání

Značka DJI je špička mezi spotřebitelskými drony, Mini 2 je horká novinka a nejlevnější model v nabídce. Také je to ideální volba pro začátečníky – počínaje aplikací Flight Tutorial, která srozumitelně vysvětlí, jak s letounem pracovat, konče pokročilou funkcí Return To Home, která v případě nouze automaticky vrátí drone na startovní souřadnice. Systém neustále monitoruje vzdálenost od ovladače, povětrnostní podmínky a stav baterie, takže se nestane, že by dronu ve vzduchu došla energie.

Je až neuvěřitelné, kolik technologií společnost DJI napěchovala do těla, které se po složení vejde do kapsy. Důležitá je i hmotnost – díky pouhým 249 gramům nebude Mini 2 podléhat povinné registraci, která začne platit v příštím roce.

Bonus: DJI Mavic Air 2 pro maximální zážitek z létání dronem

Naprostá špička mezi spotřebitelskými drony. Ještě před pár lety jste na srovnatelný stroj potřebovali samostatný kufr, teď se díky sofistikované konstrukci složí do kompaktního pouzdra a vejde se do každého batohu.

Nekompromisní výbava začíná 4K kamerou pro dechberoucí záběry, pokračuje armádou senzorů, které detekují každou překážku, a končí umělou inteligencí, která vypočítá ideální úhybný manévr. Software obsahuje řadu režimů, které mají za cíl pořídit co nejefektnější záběry. Kamera může autonomně sledovat svého majitele třeba při jízdě na kole, létat kolem něj v kruzích atd. Záběry lze ještě v terénu editovat a sdílet v mobilní aplikaci DJI Fly.

V nabídce českých obchodů najdete základní verzi DJI Mavic Air 2, která obsahuje ovladač, náhradní vrtule a vše potřebné k létání. Zkušení piloti si však zvykli na bohatší balení Fly More Combo, které přidává hlavně dvě další baterie, nabíjecí hub a praktickou tašku přes rameno.