Jedete na pracovní cestu a nevíte, co si zabalit? Dagmar Gabulová, první certifikovaná expertka na styl pro Českou republiku a Slovensko, vám dá čtyři rychlé tipy. Coby autorka knihy Styl – Cesta ke kráse, sebevědomí a charismatu vede workshopy pro mezinárodní společnosti jako KPMG, Dell, Mary Kay, McKinsey & Company.

Tak se s ní pojďte zabalit i vy!

1. Příruční zavazadlo
V první řadě se určitě sbalte do příručního zavazadla. Ušetří vám to čas, fronty a stres. Nemusíte navíc na kufr čekat, jste mezi prvními u přepážky pasové kontroly a nehrozí, že by se vám zavazadlo ztratilo.

2. Sako je základ
Sako je základem jak pro ženy, tak muže. Pokud chcete udělat dobrý dojem, vezměte si sako raději rovnou na sebe. Potřebujete saka dvě? To druhé otočte naruby a obalte jej kolem měkčích věcí v zavazadle, jako jsou například trika, svetry či spodní prádlo. Zabráníte tak vzniku záhybů.

3. Univerzální oblečení a barvy
Zvolte univerzální oblečení a barvy, které se vám budou lépe kombinovat, a budete tak mít pokaždé jiný outfit. Sáhněte po praktické černé, modré nebo šedé.

Čtěte také: Jak se obléct na pracovní pohovor? 10 rychlých tipů pro muže i ženy

U méně formálních příležitostí si oblečte košili s jemným vzorem nebo využijte oblek odděleně v kombinaci s ležérnějšími a barevnějšími kousky. To samé platí i pro ženy, které mohou sladit tmavou kostýmovou sukni nebo kalhoty se zajímavým topem nebo barevným kardiganem. Skvělou volbou jsou i pouzdrové šaty. V zavazadle nezaberou moc místa a jednoduše je zkombinujete na jakýkoli způsob.

4. Doplňky
Tmavý oblek oživte barevnou kravatou nebo kapesníčkem a dámský kostým zase elegantním šátkem, broží nebo šperky.

Autorka: Klára Elšíková