Valentýn – to je jedna velká romantika. A co je romantičtější než pár dní strávených někde hodně daleko od domova, každodenních starostí a – upřímně – i našich drahých ratolestí? Valentýnský víkend je tu už za týden, a pokud stále hledáte inspiraci, jak ho strávit v luxusu, a máte chuť cestovat, tady je 5 hotelů z různých koutů světa, kde tu pravou romantiku s patřičným nádechem exkluzivity rozhodně zažijete.

Le Royal Monceau, Paříž, Francie

Pokud jde o romantiku, nad Francouze není. Proto výletem do Paříže nikdy nic nezkazíte. Pokud ale hledáte opravdu výjimečný zážitek, objednejte si speciální valentýnský balíček v hotelu Le Royal Monceau. Patří do něj šampaňské, legendární makronky z pekařsvtí Pierre Hermé a snídaně v michelinské restauraci La Cuisine. Pokud v hotelu strávíte noc, získáte i netradiční dárek.

Le-Roya-Monceau

Banyan Tree Mayakoba, Playa del Carmen, Mexiko

Mexiko je sice trochu z ruky, ale valentýnská nabídka Magical Moments v tomhle hotelu v Playa del Carmen stojí za to. Online ji nenajdete, do hotelu si pro ni budete muset zavolat, ale posuďte sami: po příjezdu do Banyan Tree Mayakoba se ocitnete v apartmá, které ozařují svíčky a všude, kam se podíváte, leží růžové okvětní lístky. Než se nadějete, pijete Dom Perignon a ujídáte k němu ten nejlepší kaviár značky Sevruga. A tím to nekončí – následuje soukromá večeře s exkluzivním vystoupením místního jazzového tria a vše korunuje romantická koupel ve venkovní vaně, jak jinak než obsypané dalšími květy a svíčkami. Pokud tohle není romantika, tak už asi nic.

Banyan
La Mamounia, Marrákeš, Maroko

Kdo by nechtěl navštívit legendární hotel La Mamounia ukrytý uprostřed 17akrového parku uprostřed Marrákeše. Tenhle hotel je tak romantický, jak to jen na severu Afriky jde. Místní nabídka pro zamilované na tři noci je skutečně luxusní a začíná už na letišti, kde vás vyzvedne buď Range Rover, nebo jaguar. Dále pak zahrnuje soukromou návštěvu tureckých lázní, masáž a prvotřídní nabídku jídel a pití po celou dobu pobytu.

La-Mamounia

Belmond Mount Nelson Hotel, Kapské Město, JAR

Tenhle hotel má něco do sebe, ať do něj přijedete v kteroukoli roční dobu – na Valentýna je to ale opravdu něco extra. Místní „slavnostní“ balíček je opravdu takový, jak slibuje jeho název, a díky tomu je vhodný i pro páry, které jsou už nějakou dobu spolu a chtějí to jednoduše oslavit. Zahrnuje takové libůstky jako hodinovou švédskou masáž, skvělé jídlo, pokojovou službu… a samozřejmě, po příjezdu vás uvítají čokoládou, jahodami a šampaňským.

Belmond
Gstaad Palace, Gstaad, Švýcarsko

Jestli toužíte po opravdu úchvatných sceneriích, tak je Gstaad Palace to pravé místo pro vás. Místní romantický balíček je stejně přímočarý jako Švýcaři sami – skládá se ze dvou nocí v romanticky vyzdobeném apartmá, možnosti využít hotelové lázně, a to včetně těch orientálně laděných, a nepochybujte, ani tady šampaňské nechybí…

Gstaad

Autor: Karla Alindahao.


 

Další tipy na luxusní dovolenou najdete v těchto článcích:

5 luxusních míst v tropech, kam můžete utéct před evropskou zimou

Kam utéct před českou zimou? Tady jsou nejlepší hotely v Bangkoku

Inspirace na luxusní zimní dovolenou. Pět resortů, kam jezdí nejbohatší Češi