Nakoupit si potraviny hezky po staru, v kamenných obchodech, anebo moderně online? Taky nad tím někdy váháte? Je nabídka českých internetových supermarketů Rohlík.cz a Tesco online dost dobrá? A vyplatí se to, nechat si potraviny dovézt až domů? Vyzkoušeli jsme služby obou obchodů za vás. A tady je sedm důvodů, proč se vám do nejbližšího supermarketu už nejspíš nikdy chtít nebude.

1. Z pohodlí vašeho gauče

Čím to, že si člověk bez problémů zvykl objednávat přes internet prakticky všechno od letního zájezdu a bankovních služeb přes oblečení a elektroniku až po nábytek, ale v případě jídla jsme pořád ochotní plahočit se do nejbližšího supermarketu? Dobrá zpráva, přátelé. Jde jen o psychologický blok. Jakmile jednou okusíte pohodlíčko surfování mezi virtuálními regály s jídlem, už nikdy nebudete chtít běžné potraviny nakupovat jinak. Obsluha Rohlíku.cz i Tesco online je jednoduchá jako facka, u obou se stačí jen zaregistrovat – a hurá na nákup.

gauč done

2. Přehledné regály

Tesco online i Rohlík.cz mají dostatečně široký sortiment v oblasti potravin, ale i drogerie nebo třeba potřeb pro domácnost či pro vaše domácí mazlíčky. Body navíc u mě v tomto směru ale přeci jen získává Rohlík.cz – nabídku má lépe strukturovanou, kategorie přehlednější a lépe se tu orientujete. Je zkrátka víc user friendly než nabídka Tesca, intuitivnější.

3. Přesně to, co chcete

Ne, žádný ze dvou online supermarketů, které srovnáváme, pochopitelně nemá všechno zboží světa. Sortiment Tesca je zatím bohatší, mladší Rohlík.cz přidává podle svých informací momentálně „stovky nových položek každý měsíc“. Svůj oblíbený jogurt tu možná pokaždé nenajdete a pro drahý francouzský sýr asi taky spíš zaskočíte do oblíbeného lahůdkářství, jako jste to dělali dosud. Vyhnete se však zběsilému nakupování věcí, které nechcete, ale které v kamenném supermarketu jednoduše nemůžete nechat, protože majitelé moc dobře vědí, jak vám je prodat.

4. Dobrá kvalita

Dobrá kvalita potravin by měla být běžná i v obyčejné sámošce, ale všichni víme, že to tak často není. Na e-shopy se v tomto směru můžete spolehnout. Lidé, kteří vám nákup kompletují, jsou zodpovědní za bezchybnou kvalitu. Vědí, že reputaci mají jen jednu – a vy můžete kvůli jedné bramboře klidně celý nákup vrátit.

5. Bio, eko, raw a vůbec

Rohlík.cz začal spolupracovat s lokálními farmáři sdruženými pod značkou Sklizeno, v sekci „speciální potraviny“ najdete vedle produktů v biokvalitě i raw potraviny, tzv. superfood (třeba produkty ze zeleného ječmene) nebo bezlepkovou dietu. Bio ovoce, zeleninu, mléčné výrobky a maso nabízí i Tesco online. Minulý víkend jsem si na Rohlíku.cz příkladně objednala mleté hovězí. Když pak přišel balíček skvělého masa z mladého býka plemene Charolais, rázem jsem změnila plány – na původně zamýšlené plněné lilky byla toho masa vážně trochu škoda.

zelenina done

6. Snadné placení a doručení obratem

Oba e-shopy jedou nonstop, všechny dny v týdnu. Rozdíly tu ale jsou. Snad se v nadnárodním řetězci neurazí, ale co se týče doručování a placení, službu Tesco online jednoznačně porážejí kolegové z Rohlíku. Zatímco v Rohlíku.cz jsou až na výjimky schopní doručit vám nákup do 90 minut, Tesco online v tomhle značně pokulhává. I když k nákupu zasednete třeba v šest ráno, nejbližší termín jeho doručení je až další den. Promiňte, ale oběd budu vařit dneska. Potřebuju nákup doručit dnes. Rohlík.cz navíc nabízí víc možností způsobu platby. Vedle obligátního zaplacení kartou online, které je u Tesca jedinou možnou platební metodou, můžete kurýrovi Rohlík.cz zaplatit i v hotovosti nebo využít metodu tzv. Twisto platby. Ta je běžná třeba v e-shopech s oblečením, které si chcete vyzkoušet dřív, než jej zaplatíte. Po objednání nákupu vám přijde faktura, kterou během dalších dnů, je-li všechno v pořádku, uhradíte převodem z účtu.

7. Baby friendly

Pánové prosím tento bod velkoryse přeskočí, ale matky malých dětí zmínku třeba ocení. Fakt, že jsem sama matkou kojence, mě ostatně před pár týdny naučil potraviny online celkem intenzivně využívat. Pokud se člověku opravdu někdy nechce do supermarketu, je to totiž ve chvíli, kdy vám zrovna usnulo dítě, jste samy doma, venku chumelí/fouká/lije jako z konve, vy máte hlad, manžel je daleko a sloužícího a hlídajícího personálu se zrovna nedostává. O tom, že jak Tesco, tak Rohlík.cz nabízejí široký sortiment dětského zboží od plen až po přesnídávky, ani nemluvě. A za dveřmi třeba už za pár desítek minut. Nevím, jak to máte vy. Mě už ale v sámošce neuvidí.


 O dobrém jídlu a pití jsme už psali:

Majitelé džusového Fruitisima rozjíždějí síť bister Home Office

Jak poznáte správně udělané espresso? Tohle jsou rady od baristy roku

Desatero opravdu dobré restaurace. Jak ji poznáte a jak se v ní chovat?