Jestli chcete vidět skutečně originální bazén, místo hobby marketů se dívejte raději po hotelech. Současní designéři totiž dokážou hotelové „plovárny“ povýšit na dokonalá mistrovská díla, na něž už samotný pohled přináší stejné uspokojení jako to, když je zkusíte na vlastní kůži.

Pracuje se tu se vším – s křivkami, světlem a odrazy, ať už jsou bazény začleněny do jakéhokoli prostředí – od pouště po velkoměsta. Až se tak budete rozmýšlet, kam vyrazit za teplem, máme po vás tipy na osm hotelů, které stojí za výlet.


Mandarin Oriental Barcelona

barcelona_N

Sexy hotelový bazén nemusí nutně znamenat jen třpytící se hladinu moře. Dlouhý a uklidňující – takový je střešní bazén nejstylovějšího hotelu v Barceloně. Kromě toho poskytne jeden z nejkrásnějších výhledů na město.


Beresheet Hotel, Mitspe Ramon, Izrael

israel_n

Bazén tohoto hotelu v poušti nabízí dechberoucí pohled na krajinu nedaleko Hedvábné stezky, která stále vypadá jako ve starověku. Design je tak dokonalý, že máte pocit, jakoby hotel seděl na okraji útesu, který se svažuje do kráteru Ramon – což je mimochodem nevšední přírodní fenomén, který nemá ve světě obdoby.


 One & Only Palmilla, Los Cabos, Mexiko

loscabos

Bazén v kouzelném Cabo resortu je především místem setkávání – po posledním hurikánu je znovu v provozu a krásnější než kdy předtím. Stejně lákavá je i restaurace Agua by Larbi, která se rozprostírá hned vedle. Šéfkuchař Larbi Dahrouch tu skládá poctu všemu mexickému – zatímco budete ochutnávat produkty z hotelové organické zahrady, ručně vyráběné tortilly, tradiční omáčky mole a rybí ceviche, kolem vás budou jezdit vozíky s tequillou a mezcalem.


 Zátoka Phulay, Ritz-Carlton Reserve, Krabi, Thajsko

ritz_carlton

Prakticky neviditelné okraje bazénu smývají hranici mezi vodou v něm a neskutečnou modří Andamanského moře. Rozdíl je patrný snad jen z krasových jeskyň zátoky Phang Nga, ze kterých vám jednoduše spadne čelist.


Four Seasons, Maledivy, Kuda Huraa

maledivy

Jestli je pro vás surfování na Maledivách příliš divoké (ačkoliv v surfařské škole vedené instruktory, kteří jsou experty na tropické surfování, prý postaví na prkno každého začátečníka), nekonečný bazén v rezortu, který se nachází na soukromém ostrově, bude tím pravým místem úniku před omračujícím horkem. A pro jistotu se tu zdržte až do západu slunce.


 Oberoi, Mauricius

oberoi_m

Mnohé z vil v tomto rezortu uprostřed Indického oceánu mají vlastní bazény, vy byste se tu ale měli zastavit kvůli veřejnému lagunovému bazénu, který je jen pár kroků od pláže. Jeho safírové obklady odrážejí denní světlo a kamenné ozdoby zase dokreslují atmosféru, která se večer s hořícími loučemi promění skoro v pohádku.


Hotel Wailea, Maui

maui_n

Součástí velké rekonstrukce v tomto Relais & Châteaux hotelu na druhém největším havajském ostrově, bylo to, že k již tak vyšperkovanému bazénu přidali stylové chatičky pro dva a bar podobný lékárně. Stejně jako všechno ostatní v tomto rezortu – který se nachází vysoko na útesu nad přelidněnou Waileiou – je i tenhle bazén romantický a intimní, jak to jen jde.


Solage Calistoga, Kalifornie

kalifornie_n

Jeden z nepřehlédnutelných prvků Solage Calistoga je bazén, který zachycuje přírodní krásu údolí Napa. Úžasný výhled tu dokreslují všudypřítomné olivovníky a palmy. Bonus navíc: plyšové židle v saloncích, soukromé chatičky a menu dovážené z nedaleké michelinské restaurace, to vše doladěné ledovým pivem Kirin Ichiban, které je ideální k popíjení u vody.