Americká společnost Google ze skupiny Alphabet plánuje investovat v letošním roce 9,5 miliardy dolarů do svých kanceláří a datových center v USA. Investice letos vytvoří nejméně 12 tisíc pracovních míst na plný úvazek, oznámila dnes společnost.

Google tak letos navýší své investice z loňských sedmi miliard dolarů. Zaměřit se chce hlavně na datová centra v několika státech jako Nevada, Nebraska a Virginie. Google také letos otevře novou kancelář v Atlantě. Nadále bude investovat do kanceláří v domovském státě Kalifornie.

„Mohlo by se zdát, že je nelogické zvyšovat investice do fyzických kanceláří, když zavádíme větší flexibilitu ve způsobu práce. Přesto věříme, že je důležitější než kdy jindy investovat do našich kampusů,“ uvádí se v prohlášení.

Google se snaží vrátit zaměstnance zpátky do některých svých kanceláří v USA, Británii a Asii a Tichomoří tím, že jim nařizuje práci z kanceláře nejméně tři dny v týdnu. Mění tak předchozí politiku umožňující zaměstnancům pracovat z domova kvůli obavám z covidu-19, napsala agentura Reuters.