skip to main content

A co děti, mají se kde rozvíjet? Nabídněte jim mikrofony, zkumavky nebo ploutve

2 minuty čtení

Nový rok, nové možnosti, nová očekávání. Dáváme si předsevzetí, čemu bychom se chtěli začít věnovat a jak se kde zlepšit. A děti? Ty se také těší, co všechno je letos čeká. Důležité jsou pro ně aktivity, zejména ty mimoškolní, kde mohou tvořit, objevovat a prostě se vyblbnout.

Zároveň si díky nim procvičí další své dovednosti a získají cenné zkušenosti do dospělého života. S blížícím se startem druhé poloviny školního roku pro vás máme několik tipů na zajímavé i netradiční zájmové kroužky, které by děti mohly bavit a rozvíjet.

Dismanův rozhlasový dětský soubor

Reklama

Soubor, kterým prošly osobnosti jako Marek Eben, Tomáš Töpfer, Libor Bouček nebo Tereza Tobiášová. Jeho tradice sahá do roku 1935, kdy jej založil režisér a pedagog Miloslav Disman. Soubor už od začátku vede děti k tomu, aby poznaly rozhlasové a divadelní prostředí, uměly pracovat s mikrofonem, správně se pohybovaly po jevišti i artikulovaly.

Přidanou hodnotou, kterou soubor dětem vštěpuje už od začátku, je slušnost, vzájemná spolupráce a všeobecný kulturní rozhled. Pokud byste chtěli své dítě letos přihlásit, máte možnost na březnových konkurzech.

Foto Václav Flégl

Věda nás baví

Pod tímto názvem funguje projekt nabízející vědecké kroužky už od mateřských škol. Fyzika, chemie, biologie i přírodopis jsou tu podávány způsobem, který bude vaše ratolesti bavit a budou se přitom cítit jako malí vědci a objevitelé. Čeká je mnoho pokusů a seznámí se například se setrvačností oka, podívají se do vlastnoručně vyrobeného periskopu, vyzkoušejí si psaní v tajném písmu nebo rozpustí nejeden vitamin.

Kreativní mysl

Další z kroužků v rámci projektu Věda nás baví nabízí něco pro malé umělce. Jeho cílem je podporovat tvůrčí myšlení dětí, rozvíjet dětskou mysl, tvořivost, motoriku a jemné dovednosti i cíleně budovat vztah k estetice. Také se naučit myslet v souvislostech, rozvíjet měkké dovednosti napříč různými řemeslnými, výtvarnými a mediálními technikami. Jen si pak připravte doma prázdné poličky na jejich kreativní výtvory.

Reklama

Mořské panny

Jak naučit dítě plavat, když se bojí do vody nebo ho to prostě jen neláká? Co takhle spojit tuhle sportovní aktivitu s něčím zábavným? S pohádkami a možností se alespoň na chvíli stát kouzelnou bytostí – mořskou pannou!

Stačí si navléci duhový ocas s ploutvemi a pod vedením instruktorů se děti naučí plavat na břiše, boku i zádech, správně dýchat a dělat ve vodě spirály, otočky nebo podvodní kotouly. Těšit se můžou taky na sbírání pokladů ze dna bazénu nebo podplavání podvodních překážek.

Reklama
Reklama