Je symbolem řetězců s rychlou módou, kde můžete za pakatel nakoupit svršky vyrobené za podmínek, které se rozhodně neslučují se současnými představami o etické, k životnímu prostředí ohleduplné výrobě.

Irský řetězec Primark, pro jehož zboží až doteď podnikali Češi výpravy do nejbližší pobočky v Drážďanech, měl letos na jaře slavnostně otevřít svou první prodejnu i u nás.

Pro obchod určená budova The Flow Building na Václavském náměstí zatím zeje prázdnotou. I přes neoficiální informace, že Primark vstoupí na český trh letos na jaře, jsou ale jeho mediální zástupci vůči termínům opatrní.

„Včas vás na datum upozorníme, zatím nám připadá předčasné o konkrétním dni spekulovat,“ prohlásila pro Forbes.cz tisková mluvčí řetězce Jennifer Foley.

Momentálně se Primark v Česku velmi intenzivně věnuje náboru a najal si personální agenturu, která má pro něj sehnat okolo 200 zaměstnanců.

Primark se tedy ubírá odlišnou cestou než jiný gigant s rychlou módou – španělský Inditex. Zatímco Primark odmítá spustit internetový prodej, Zara zavře kvůli ztrátě způsobené pandemií 1200 obchodů po celém světě a posílí nákupy online.