Pro někoho je nákup diáře na příští rok jenom další nepříjemná povinnost, jiní se zase probírají nepřebernou nabídkou řemeslných zápisníků už od konce léta. My patříme spíš k těm druhým. Pokud si chcete z výběru svého celoročního papírového společníka udělat událost a vybrat si tak, aby vás každé otevření nového diáře v roce 2020 těšilo, jste tu na správném místě.

Lii Leather

Minimalisticky přísný styl, černá kůže, zlaté doplňky. To je diář značky Lii Leather, ručně šitý kousek od Olomouce. Má výměnný vnitřek, a tak vám vydrží nejenom příští rok – hovězina, ze které je vyrobený, vás možná přežije a můžou ho podědit i vnoučata. Náplň na 54 týdnů je celá nedatovaná, takže diář začněte používat klidně v červenci. Dny jsou rozdělené do dvou sloupců, první je to-do list a druhý pro schůzky. Součástí je taky týdenní a měsíční přehled, kde si můžete shrnout svoje cíle a priority.

Cena: 2400 korun

Loono

Se srdcovým diářem Loono si můžete každý den, hodinu i tep rozplánovat tak, abyste ho mohli žít naplno. Navíc podpoříte dobrou věc, protože peníze z prodaných diářů jdou na kampaně #prsakoule, Žiješ srdcem a Dole dobrý neziskovky Loono, která učí Čechy, jak si hlídat zdravá prsa, varlata, srdce i reprodukční orgány. Diář Loono je týdenní, na levé straně má sedm políček pro každý den v týdnu a na pravé prostor pro poznámky.

Cena: 299 korun

Black Brick

Elegantní design, ke každému týdnu dvoustrana navíc, měsíční přehled a volné stránky na konci. Black Brick nabízí hodně prostoru pro vaše myšlenky, dvě záložky a kapsičku vzadu. Diáře vznikají s přísným důrazem na kvalitu a bezchybné zpracování, proto jsou kompletně vyráběny ručně. Tady v Česku a z italských materiálů.

Cena: 720 korun

Memo3

Tenhle zápisník od značky Bloque je tak trochu jiný diář. Funguje vlastně spíš jako deník, do kterého si zapisujete, co děláte, nad čím přemýšlíte, co se u vás zrovna děje. Jen to nejdůležitější, každý den, po tři roky. Za tu dobu se může změnit úplně všechno. Anebo taky skoro nic. Sledujte, jak se váš život vyvíjí – tenhle deníkodiář vám to ukáže den po dni.

Cena: 649 korun

Voala

Grafické studio Voala, které si vytklo za cíl „naučit vás vnímat papír“, vyrábí na zakázku zápisníky, brožury a další produkty z papíru, ve svém portfoliu ale samozřejmě má i diář. Ten je z recyklovaného papíru, nechybí mu gumička, vnitřní kapsa ani prázdné listy na vaše poznámky. Ozdobený je podobně jako loni: zlatými dekorativními motivy s kruhy, kříži nebo letícími ptáky.

Cena: malý 380, velký 480 korun

Doller

Motivační diář Doller je nedatovaný. A má to svůj dobrý důvod: se svými předsevzetími, novým životem a překonáváním výzev tak už nemusíte čekat na 1. ledna. Začít můžete kdykoli. Doller vás přitom nejenom motivuje: díky měsíčnímu shrnutí vašich úspěchů vám i pomáhá se sebereflexí. Zápisník je navíc šetrný k přírodě, při jeho výrobě byl použit ekologický papír a italská vege koženka.

Cena: 449 korun

Vazárna

Ručně vyráběné diáře s autorskými motivy hledejte mezi sortimentem české papírny Vazárna pod názvem „plánovač žití“. Tím pádem nečekejte jen suchý rozpis týdnů nadcházejícího roku. U každého týdne najdete prostor pro úkoly, nápady a poznámky. Kromě toho si na konec diáře můžete zapsat všechny projekty, které chcete za daný rok zvládnout, ale i seznamy filmů, které musíte příští rok vidět, knih, které musíte přečíst, míst, která musíte navštívit, a další (příjemné) povinnosti.

Cena: malý 325, velký 425 korun