Investiční společnost Accolade miliardářů Milana Kratiny a Zdeňka Šoustala kupuje společnost GELSENWASSER Beteiligungen SE zabývající se vodohospodářstvím a teplárenstvím a dál tak rozšiřuje portfolio svých aktivit v Karlovarském kraji. O akvizici informovala v tiskové zprávě.

K průmyslovým nemovitostem a logistickým parkům, do kterých Accolade v posledních letech investuje, nyní přidává první investici v tomto odvětví infrastruktury.

Podle CEO Accolade Milana Kratiny chce společnost ještě více upevnit svou pozici v regionu, který vnímá jako strategickou oblast z hlediska dlouhodobých investic.

„V kraji dlouhodobě investujeme nejen do oblasti průmyslových nemovitostí, ale i do související infrastruktury. Mimo to se v regionu zasazujeme i o kulturní a sociální podporu místních obyvatel,“ uvedl Kratina.

Accolade se v Karlovarském kraji angažuje od roku 2013. Od té doby vytvořila přes tři a půl tisíce pracovních míst a v červnu letošního roku společnost oznámila rozsáhlé investice do výstavby tamních průmyslových parků. Kromě toho v kraji podporuje řadu sociálních programů a kulturních akcí.

„Investor samozřejmě vždy klade důraz na co největší zhodnocení investic. Nicméně z dlouhodobého hlediska se nám vždy potvrdilo, že nejúspěšnějšími projekty jsou ty, kde se soustředíme v první řadě na investice do obyvatel regionu, v němž plánujeme působit,“ doplnil Kratina.

GELSENWASSER Beteiligungen SE je entitou jedné z nejvýznamnějších německých vodohospodářských společností GELSENWASSER AG. Má podíly ve třech společnostech v Karlovarském regionu zaměřujících se na zásobování vodou, likvidaci odpadních vod a výrobu tepla a elektřiny.

Accolade Holding v současnosti podniká na šesti evropských trzích, napříč kterými vlastní pětačtyřicet industriálních parků. Angažuje se také na poli komerčních nemovitostí nebo revitalizace brownfieldů.