Novým generálním ředitelem technologické společnosti Adastra v České republice se stal dosavadní technický ředitel společnosti Blindspot Solutions Štěpán Kopřiva.

Dosavadní generální ředitel Pavel Kysela se posouvá ve skupině Adastra na pozici globálního provozního ředitele. Cílem personálních změn je výrazná globální expanze firmy. Adastra to uvedla v tiskové zprávě.

Kopřiva je spoluzakladatelem firmy Blindspot Solutions, která patří do skupiny Adastra a zaměřuje se zejména na využití umělé inteligence.

„Adastra je v ČR lídrem v poskytování služeb v digitalizaci, ať už se jedná o data management, umělou inteligenci, vývoj softwaru, nebo consulting. V budoucnosti chceme v těchto oblastech poskytovat řešení s vysokou přidanou hodnotou nejen zákazníkům v České republice a na Slovensku, ale i zákazníkům skupiny Adastra na trzích v Severní Americe a v Evropě,“ uvedl Kopřiva.

Kysela vedl českou Adastru 11 let. Nyní se posunul do globální funkce, kde zúročí své dvacetileté zkušenosti ve společnosti.

Na nově vytvořenou celosvětovou pozici ředitele pro umělou inteligenci nastoupí dosavadní výkonný ředitel Blindspotu Ondřej Vaněk. Bude mít na starosti rozvoj Adastry ve využití umělé inteligence u zákazníků po celém světě.

„Od změn si mimo jiné slibujeme rychlou globální expanzi. Nová struktura a vedení umožňují efektivněji alokovat veškeré zdroje tak, aby se Adastra brzy stala globálním lídrem v oblasti cloudu, dat a umělé inteligence,“ dodal zakladatel a člen představenstva společnosti Jan Červinka.

Nová integrovaná struktura společnosti vychází vstříc potřebám zákazníků.

Díky investicím do globálních center zaměřených na cloud, data a umělou inteligenci, vytvoření globálního vedení v důležitých odvětvích a integraci globálních dodavatelských kapacit pod jednu provozní jednotku dosáhnou na služby skupiny zákazníci kdekoli na světě.

Adastra je mezinárodní konzultační společnost, která poskytuje komplexní služby týkající se digitalizace.

Zaměřuje se na zpracování dat, jejich analýzu, budování datových skladů, na internet věcí (IoT), velká data, umělou inteligenci, vývoj aplikací včetně mobilních či tvorbu marketingových a kreativních strategií. Její projekty realizuje na 2000 konzultantů ze 17 kanceláří po celém světě. Obrat Adastry za rok 2022 byl 5,6 miliardy korun.