Německý výrobce sportovních potřeb Adidas má za sebou nad očekávání dobré první čtvrtletí. Firma proto zvedla celoroční výhled. V úterý po skončení burzovního obchodování uvedla, že nově počítá s provozním ziskem 700 milionů eur (17,6 miliardy korun) namísto dřívějších 500 milionů.

Akcie společnosti obchodované na burze ve Frankfurtu nad Mohanem po oznámení posílily o 3,5 procenta.

Podle předběžných výpočtů vzrostl obrat v prvním čtvrtletí o čtyři procenta na přibližně 5,5 miliardy eur. Po očištění o měnové vlivy činil nárůst osm procent. Hrubá marže se zvýšila o 6,4 procentního bodu na 51,2 procenta.

Provozní zisk stoupl z šedesáti milionů na 336 milionů eur. Údaje překonaly očekávání analytiků. Konečné výsledky podnik zveřejní 30. dubna.

Adidas zvedl celoroční výhled měsíc poté, co společnost vykázala první roční ztrátu za posledních třicet let. Na negativní výsledek mělo vliv rozvázání spolupráce s rapperem Kanyem Westem, s kterým se firma rozešla předloni kvůli jeho antisemitským a jinak urážlivým výrokům. Německý gigant v oblasti sportovního oblečení už v únoru uvedl, že plánuje prodat zbývající tenisky Yeezy ze spolupráce s Westem alespoň za pořizovací cenu.

I přes zvýšení výhledu Adidas i nadále předpokládá, že významně negativní dopad na ziskovost budou mít nepříznivé měnové vlivy. Firma očekává, že se projeví jak na tržbách, tak na vývoji hrubé marže.