skip to main content
AdVoice

Kde začít s udržitelností? Třeba v Budapešti. Udělejte si výlet na výstavu Planet

Cestovat do práce zelenou dopravou, na dovolenou jezdit vlakem, kupovat potraviny lokálního původu, nosit slow fashion. Udržitelný rozvoj rozhodně přesahuje rámec selektivního sběru odpadu. Stále více lidí si uvědomuje, že udržitelná budoucnost není pouze jednou z možností, ale je jedinou možností. Neplýtvat, konzumovat jen to, co potřebujeme, a uvědomit si, že musíme opustit svoji vlastní komfortní zónu. Není nutné se zříci trvalé prosperity, pouze bezvýznamných věcí. Ale kde s udržitelností začít?

Třeba na výstavě Planet Budapest 2021, což je největší akce na téma udržitelný rozvoj v regionu. Má hlavně ukázat, že se o budoucnosti rozhoduje teď, že není pozdě změnit přístup a že svůj osud máme ve svých rukou. 

Pokud chcete být udržitelní už cestou, na výlet do Pešti vyrazte nejlépe vlakem. Do Maďarska se dostanete pohodlně několikrát denně přímými vlaky z Prahy, ale i z Pardubic či Brna, jednou denně z Ostravy. Mimo to můžete využít i noční vlak. 

Výstava Planet Budapest se koná od 29. listopadu do 5. prosince 2021 v areálu výstaviště Hungexpo. Je rozvržená do čtyř tematických programů.

Sekce Your Planet označuje velkolepou, zábavnou a informativní výstavu, která návštěvníkům umožní prožít možnou budoucnost – vyzkoušet a prozkoumat, jaké budou domy, školy, města a doprava budoucnosti. V této sekci získáte ucelený obraz o přírodě, o našem způsobu života, o procesech, které nás obklopují, a zároveň tu najdete i skutečná řešení pro vytvoření každodenního života v souladu s udržitelným rozvojem. 

Součástí výstavy bude také několikadenní světový summit, na kterém budou odpovědní činitelé, zástupci akademického světa a diplomaté hledat odpovědi na globální otázky a výzvy budoucnosti.

Zástupci společností, které důvěryhodným způsobem reprezentují ideu udržitelného rozvoje, budou mít možnost představit své inovativní nápady a navázat v rámci světové výstavy nové obchodní kontakty. 

Program pak doplňuje jedinečný divadelní zážitek – studenti při něm mohou prožít dobrodružství, na které nezapomenou do konce života. Program The Heroes of the Future je zaměřený hlavně na mladá a můžou ho navštívit i školní třídy a výpravy.

Převážná většina výstavních prostor je vytvořena z recyklovaných materiálů. Nadace Modrá planeta, která akci iniciovala, chce kompenzovat škodlivé emise, které během výstavy vzniknou, pozdější výsadbou stromů na základě ověřeného výpočtu. 

Do areálu výstaviště, které nabízí celodenní program pro celou rodinu, se návštěvníci dostanou autobusy na elektrický pohon a po prohlédnutí interaktivní výstavy mohou ochutnat i nejlepší jídla připravovaná šetrným přístupem k životnímu prostředí. 

Výstavu doplňuje online magazín Planet Budapest, ve kterém budou uveřejněny aktuální zajímavosti a informace na téma udržitelný rozvoj, jakož i praktické rady, použitelné v každodenním životě.