skip to main content

Telefon pro generaci Z. Na trh přichází novinky realme

Realme je aktuálně nejrychleji rostoucí značka mobilních telefonů na světě. Do Česka nyní přichází se dvěma novinkami: realme 8 5G a realme C21.

Na první pohled realme 8 5G zaujme komfortní velikostí: Ze žluté krabičky vybalíte 8,5 milimetru tenký telefon, který s hmotností 185 gramů bude působit mezi ostatními 5G telefony celkem subtilně. Zadní část telefonu nabízí efektní vychytávku, protože při dopadu světla mění barvu.

Stvořen pro 5G

Proč ale určitě sáhnout po této novince? Bude to rozhodně kvůli podpoře sítí páté generace, technologii zažívající boom v Asii a pomalu se objevující také v nabídce českých operátorů. Procesor Dimensity 700 5G, který můžete mít se 4 nebo 8GB operační pamětí, zajišťuje plynulý přenos dat a můžete využít také 128GB úložiště. Pokud by to na vaše aplikace a fotky nestačilo, lze do zabudovaného portu pořídit kartu s pamětí až 1TB.

Fotoaparát nezklame

Telefony realme zaujmou hlavně mladší generace, které tráví dlouhé hodiny na sociálních sítích či sledováním videa. Nechybí proto kvalitní displej s úhlopříčkou 6,5 palce, Full HD+ rozlišením a 90Hz obnovovací frekvencí, který zvládá i náročnější hry. Samostatnou kapitolou je pak fotoaparát: Má 48Mpx a disponuje „beauty módem“, jenž dokáže rozeznat různé druhy pleti a tudíž i zajistit přirozenější vzhled při portrétovém focení.

Baterii neutaháte

Značka realme si na výdrži baterie dává záležet, což dokládá kapacita 5000 mAh a délka pohotovostního režimu až 22 dnů. U nižšího modelu C21 je to dokonce až 47 dnů. Chytrá funkce úspory pak umí přepínat z 5G na 4G sítě a ušetřit tak může až o 30 procent více energie, než je tomu u konkurence.

Celkově novinka s podporou 5G od realme dělá pozitivní dojem. Výhodou modelu je bezesporu to, že síť nové generace podporuje jen poměrně malý počet modelů dostupných na našem trhu. Navíc realme jednoznačně láká na nižší cenovku, která v kombinaci s technickými přednostmi nenechá uživatele dlouho váhat.