Jestli si chcete letos užít opravdu high class dovolenou, tak vyzkoušejte Luxury Retreats. Tahle firma vám totiž dokáže pronajmout některou z luxusních vil, které patří světovým boháčům, a jistě nabídne destinaci, která vás zaujme. Ne nadarmo se jí přezdívá Airbnb pro bohaté.

Nabízené nemovitosti patří boháčům, kteří jsou známí i neznámí, někteří si přejí zůstat v anonymitě. Ale můžete navštívit například vilu Virgin Gorda na ostrově Necker Island v Karibiku, která patří britskému miliardáři Richardu Bransonovi. Noc u něj vás vyjde skoro na 2 miliony korun. V nabídce je ale i hotelový resort Palazzo Margherita v italské oblasti Apulie, který patří režisérovi a scénaristovi Francisi Fordu Coppolovi. Tady zaplatíte „pouhých“ 177 000 Kč až 275 000 Kč za noc.

necker done

Takhle si můžete užívat u Richarda Bransona.

Nápad založit společnost, která by pro vás hledala ubytování v luxusních domech světových milionářů, měl šéf Luxury Retreats Joe Poulin (33) už v 17 letech. Tehdy se vydal na Barbados a chtěl na tomhle karibském ostrově vytvořit webové stránky, které by nabízely k pronájmu místní nemovitosti. Jenže po každém, kdo by se jeho projektu účastnil, chtěl, aby mu za vystavení nemovitosti platil zhruba 25 000 Kč ročně.

Tenhle nápad mu ale úplně nevyšel, protože lidé se nehrnuli do toho, aby neznámému mladíkovi platili za tento druh služeb vcelku vysokou sumu. Poulinova barbadoská mise tím skončila.

coppola done

Tohle bydlení prostřednictvím Luxury Retreats nabízí Francis Ford Coppola.

Jeho úsilí vybudovat web, který bude zprostředkovávat luxusní ubytování, ale nikoliv. Po návratu domů z Karibiku webovky založil na vlastní pěst a od majitelů nemovitostí chtěl jen fotografie a informace o jejich pozemcích s tím, že pokud o něm již nikdy neuslyší, nic je to nebude stát. A pokud ano, znamená to, že našel klienty, a má tedy nárok na část z tržby. Tak začal společně se sedmi lidmi provozovat byznys, který dnes umožňuje lidem z celého světa zažít luxusní dovolené od 12 000 korun do 1,5 milionu korun za noc. V roce 2012 Luxury Retreats uvedla, že na pronájmech vydělá ročně 100 milionů dolarů.

Luxury Retreats dnes pronajímá více než 2800 vil v 80 destinacích a zaměstnává přes 150 pracovníků. Firma sestavila tým lidí z celého světa, kteří prohlížejí veškeré potenciální nemovitosti k pronájmu, aby se ujistili, že jejich zákazníci dostanou jen ten nejkvalitnější servis. Pokud vily nesplňují vysoké nároky, což se stává v 90 % případů, nedostanou se do seznamu destinací.

hercules done

Pokud byste chtěli jet do Los Angeles, můžete bydlet třeba takto.

Inspektoři při posuzování kvalit vyplňují seznam o stu položkách, kdy třeba jen nedostatek koupelen v budově nutně vede k odmítnutí spolupráce. Podle Poulina zákazníci jezdívají v párech, a nechtějí proto sdílet koupelnu. K vilám patří také bezplatný servis komorníka, soukromý šéfkuchař, zákaznická podpora dostupná 24 hodin 7 dní v týdnu a pomoc odborníků s výběrem té nejlepší vily podle vašich požadavků.

art deco done

I Chorvatsko se dá zažít jinak než s konzervou a salámem.

Naprostá většina rezidencí k pronájmu, které Luxury Retreats nabízí, se nachází v bezprostřední blízkosti pláže a mnoho z nich ještě disponuje i soukromým bazénem. Můžete navštívit ostrovy v Karibiku, východní nebo západní pobřeží USA, Thajsko, Jižní Afriku nebo i bližší destinace, jako je Řecko, Španělsko či Itálie.

Pro svou cestu můžete zvolit i Čechy oblíbené Chorvatsko, ale věřte, že Luxury Retreats vám tuto zemi ukáže ze zcela jiné perspektivy. Například za desetidenní pobyt ve Villa Art Deco v Dubrovníku – rezidenci se soukromým bazénem, výhledem na moře, šesti koupelnami a pěti ložnicemi pro 13 hostů – zaplatíte v přepočtu zhruba 340 000 korun.

Pro inspiraci jsme vybrali několik destinací, ze kterých si můžete vybrat:

  • Řecko, Santorini – The Architect’s Villa (cena 25 000 – 58 000 Kč/noc).

architects

  • Dominikánská republika – Casa Palma (cena 112 000 – 162 000 Kč/noc).

casa palma done

  • USA, Los Angeles – Hercules Estate (cena 50 000 Kč).

hercules

  • JAR, Kapské Město – The Spa House (cena 32 000 – 49 000 Kč/noc).

spa house done

  • Thajsko, Phuket – Baan Surin Sawan (cena 15 000 – 31 000 Kč/noc).

baan surin done

  • Mauricius, Bel Ombre – Thalie 7 (cena 37 000 Kč – 55 000 Kč/noc).

thalie done

  • Kanada, Britská Kolumbie, Whistler – Akasha (cena 70 000 Kč – 158 000 Kč/noc) – tato destinace je ideální pro milovníky přírody, hor a jezer.

kanada

Autor: Lenka Hrůzová