skip to main content
Byznys

AirPods frčí, iPhone padá? Čekáme na výsledky Applu i nový design

Jedinou firmou z elitního technologického klubu FAANG (Facebook, Apple, Amazon, Netflix, Google), na jejíž finanční výsledky za poslední fiskální kvartál investoři stále čekají, je Apple. S jedenáctou večerní našeho času se to změní. A očekávání jsou nejen díky nástupu nových mediálních služeb jako Apple News+ a Apple TV+ velká.

Minulý konferenční hovor totiž v investorech zanechal lehce ambivalentní pocity. Segment wearables a příslušenství, kam patří například sluchátka AirPods, Beats či hodinky Apple Watch, zaznamenal ve druhém čtvrtletí meziroční 30procentní nárůst tržeb. „Celý segment už dosahuje velikosti společnosti z žebříčku Fortune 200, což je teprve čtyři roky po dodání prvních Apple Watch náramné,“ pochvaloval si Tim Cook na konci dubna.

Reklama

Palčivější otázkou, než o kolik vzrostly prodeje sluchátek a hodinek, nicméně zůstává, jak se dařilo iPhonu. Tržby z prodeje (ještě stále) zásadního artiklu z portfolia Applu totiž v předešlém čtvrtletí klesly o 17 procent a analytici teď očekávají, že se pokles zmírní.

Je to právě ikonický chytrý telefon, který má v dohledné budoucnosti podstoupit velké změny.

Reklama

Letos na podzim bychom se možná mohli dočkat dost nezvyklého modelu se třemi fotoaparáty. Spekulace potvrzuje výrobce populárních krytů Ghostek, který se nechal slyšet, že už kryty pro nový iPhone s krycím číslem 11 vyrábí a předobjednané kusy bude zákazníkům posílat už v srpnu. Loni se Ghostek s podobou iPhonu XR před oficiálním představením trefil, tak uvidíme, zda to vyjde i letos.

Podle reakcí na internetu se zdá, že fanoušci produktů Applu nejsou údajným novým designem zrovna uneseni. Mnohem větší nadšení v nich vyvolává představa modelu, který má přijít v roce 2020. Ten by měl jednak podporovat technologii 5G (Apple totiž potvrdil akvizici divize 5G modemů firmy Intel), ale hlavně by se mohl vyrábět v novém designu a velikosti, a udobřit tak milovníky menších telefonů.

Takhle vypadá uniklý nejnovější koncept, který by se svou velikostí zařadil někam mezi modely SE a 8. Šli byste do něj?

Reklama
Reklama