skip to main content

Akce a napětí na páteční večer. Tři tipy na filmy, u kterých se zapotíte

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Trojici filmů, při jejichž sledování vám akce poteče i ušima, pro vás připravila redaktorka Nela Vítová.

Reklama

Nelítostný Parker 

(Netflix, 118 minut, 2013)

Jason Statham je prostě k sežrání, takže mu snad jednoduše promineme jeho typickou roli zabijáka v každém snímku, ve kterém se objeví. Tentokrát je však tím vůbec nejnebezpečnějším a nejdůmyslnějším ze všech a právě to je jeho silnou zbraní. 

Takže když ho bývalý gang po neúspěšné akci odhodí polomrtvého na okraji silnice, logicky se brzy vydá všem jeho členům pomstít. Stopy ho dovedou až do slunného Palm Beach, kde potká neúspěšnou realitní agentku Leslie ztvárněnou Jennifer Lopez, která mu pomůže vyrovnat účty. 

Americký sniper

Reklama

(Amazon, 133 minut, 2014)

Z válečného dramatu založeného na skutečné události v režii Clinta Eastwooda pořádně mrazí v zádech. Film vypráví příběh amerického vojáka Chrise Kyla, který se proslavil jako nejlepší střelec v historii Spojených států a tím si také vysloužil svou přezdívku „Legenda“. 

Díky své neomylné přesnosti má na kontě celkem 255 lidských životů ze čtyř misí v Iráku, to je však také důvod, proč dokázal na bitevním poli zachránit stovky dalších vojáků. Jeho pověst neunikne ani nepřátelským povstalcům, a stává se z něj tak hlavní terč.

Loupež po italsku

(Neflix, 2003, 111 minut)

… aneb Jason Statham podruhé. Pokud vás herecký um tohohle Brita očaroval stejně jako miliony dalších, rozhodně si nemůžete nechat ujít tuhle osmnáct let starou klasiku, ve které se k němu přidal i oblíbený Američan Mark Wahlberg nebo oslňující herečka Charlize Theron. 

I tady se Statham v roli hezouna Roba mstí, tentokrát však spolu se zbytkem svého gangu poté, co se zvrtne loupež v jenom z nejstřeženějších paláců v Benátkách. 

Reklama
Reklama