Akcie ve Spojených státech uzavřely obchodování smíšeně. Dolů je táhly technologie, druhým dnem ztrácel výrobce čipů Nvidia. Na devizovém trhu se dařilo dolaru.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes přidal 0,04 procenta a zakončil obchodování na 39 150,33 bodu. Širší index S&P 500 ale klesl o 0,16 procenta na 5464,62 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 0,18 procenta na 17 689,36 bodu.

Za celý týden posílil S&P 500 o 0,61 procenta, Nasdaq uzavřel beze změny a Dow Jones přidal 1,46 procenta.

„Je to hra společnosti Nvidia a my ostatní jen předstíráme, že jsme tady,“  uvedl analytik Michael Green ze společnosti Simplify Asset Management ve Filadelfii.

„V posledních týdnech se nám dařilo, zejména v žebříčku S&P. Takže nejsme překvapeni, že se situace tak trochu zastavila a uklidnila,“ řekl analytik Zachary Hill ze společnosti Horizon Investments v Charlotte v Severní Karolíně.

Americký dolar v závěru týdne posiluje, těží ze zdrženlivosti americké centrální banky vůči snižování úrokových sazeb. Fed se tak totiž liší od ostatních centrálních bank velkých zemí, které sazby buď již snižují, nebo se na to chystají.

Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, rostl kolem 22:00 SELČ o 0,22 procenta na 105,82 bodu. Euro na dolar ztrácelo 0,1 procenta na 1,0694 dolaru. Zisky si dolar připisoval ke švýcarskému franku, britské libře i japonskému jenu.