skip to main content
Restart

Alcron bez Pauluse. Známého šéfkuchaře nahradí mladý talent Hlaváček

Reklama

Přinesl Alcronu michelinskou hvězdu i mediální pozornost. Na konci října ale šéfkuchař Roman Paulus ve vyhlášeném pražském hotelu po dvanácti letech skončil. A teď už je jasné, kdo ho nahradí.

Jeho místo zaujme teprve sedmadvacetiletý Lukáš Hlaváček, kterého Paulus sám doporučil. „Učil jsem ho, je to můj žák a do Alcronu jsem ho přivedl, za což jsem rád,“ říká k tomu Paulus.

„Lukáš je kuchař s opravdu unikátními, několikaletými zahraničními zkušenostmi,“ doplňuje ho Michal Chour, generální ředitel hotelu.

Hlaváček poslední rok sbíral zkušenosti v kalifornské Restaurant at Meadowood, oceněné třemi michelinskými hvězdičkami. Předtím působil čtyři roky v michelinských restauracích Ledbury a St. James v Londýně.

Reklama

Kam bude směřovat cesta Romana Pauluse, ještě není jasné. Sám Paulus to prozatím odmítl komentovat s tím, že plány má, ale ještě není nic potvrzené. V Alcronu ale dál povede občasné kurzy vaření.

Alcron v roce 2012 pod vedením Romana Pauluse získal michelinskou hvězdu. Ale o šest let později, na jaře 2018, o ni přišel.

Restaurace Alcron | Foto Alcron

Reklama
Reklama