Společnost Allwyn Entertainment ze skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka se v Británii oficiálně stala provozovatelem prestižní Národní loterie. V úterý o tom rozhodla britská Komise pro hazardní hry, která firmu Allwyn jako preferovaného uchazeče o licenci vybrala na jaře. Proti jejímu tehdejšímu rozhodnutí se však odvolala společnost Camelot, která loterii provazovala doposud.

Desetiletá licence na provozování Národní loterie je největší zakázkou veřejného sektoru v Británii. Allwyn, který provozuje loterie v Česku, Itálii, Rakousku, Řecku a na Kypru, zvítězil mimo jiné díky příslibu, že na dobročinné účely vybere podstatně více než Camelot. Zavázal se také k vysokým investicím do nových digitálních produktů.

S rozhodnutím společnosti Camelot stáhnout námitky vstoupila britská komise do jednání s Allwynem o dokončení procesu. „To znamená, že společnosti Allwyn byla oficiálně udělena čtvrtá licence,“ píše se v oznámení Komise pro hazardní hry.

Britská Národní loterie patří k největším na světě. Od jejího vzniku v roce 1994 hráči dohromady získali více než 46 miliard liber (1,29 bilionu korun) na 670 tisíc dobročinných účelů po celé Británii.