Americká společnost Amazon plánuje od tohoto týdne propustit zhruba deset tisíc lidí na korporátních a technologických pozicích, uvedl v pondělí New York Times s odkazem na zdroje, které o této záležitosti vědí.

Počet pracovních míst se bude snižovat především v divizích e-commerce, maloobchodu a lidských zdrojů. Zpráva o propouštění přichází jen několik týdnů poté, co Amazon varoval před zpomalením růstu v období svátků, kdy generuje nejvyšší tržby s tím, že spotřebitelé a podniky mají v současnosti kvůli rostoucím cenám méně peněz na utrácení.

K poslednímu dni loňského roku měl Amazon více než 1,6 milionu zaměstnanců na plný i částečný úvazek a nedávno prohlásil, že na několik příštích měsíců zmrazí nábory nových zaměstnanců.

Amazon je nejnovější americkou společností, která provedla hluboké škrty zaměstnanců, aby se připravila na potenciální ekonomický pokles. Minulý týden Facebook, mateřská společnost Meta Platforms, uvedla, že zruší více než jedenáct tisíc pracovních míst, aby snížila náklady. Mezi další propouštějící společnosti patří i Twitter, který nově vlastní Elon Musk, nebo Microsoft.