Internetový obchod Amazon ví, jak udělat svým zákazníkům radost. Na středu 15. července, na oslavu svých dvacátých narozenin, uspořádal jednodenní nákupní „svátek“, který pojmenoval Prime Day. Ale nejásejte předčasně. Kromě toho, že slevy budou platit pouze pro členy programu Amazon Prime, tak budou nákupy povolené jen v několika zemích, mezi kterými ovšem Česká republika nefiguruje.

Amazon na Prime Day slibuje členům programu větší slevy než na Black Friday (Černý pátek, neboli den, kdy většina amerických a kanadských obchodů zahajuje slevy) a plánuje, že bude obdobou Vánoc, akorát v červenci. Kromě denních nabídek se budou na webu každých deset minut obměňovat takzvané Lighting Deals. Zákazníci si budou moci vybírat z mnoha kategorií, jako je elektronika, hračky, filmy nebo oblečení, konkrétnější internetový gigant nebyl.

Bohužel, tuhle speciální nabídku mohou využít jen lidé, kteří žijí v USA, Kanadě, Británii, Španělsku, Japonsku, Itálii, Německu, Francii nebo v Rakousku. Pokud tedy jste vášniví shopaholici, nezbývá vám než kontaktovat přátele z dotyčných zemí, nebo pokud je tam nemáte si je rychle najít.

Program Amazon Prime je zpoplatněná služba, která převážně americkým uživatelům poskytuje mnoho výhod. Za roční poplatek zhruba 2500 Kč (pro studenty je cena téměř poloviční) získají členové poštovné na území USA zdarma, zatímco „obyčejní“ uživatelé musejí nakoupit nad 870 korun, aby pro ně bylo poštovné bezplatné. Každý měsíc si členové programu také mohou zadarmo půjčit knihu Kindle, pouštět si hudbu na Amazon Prime Music nebo se dívat na videa na streamovací službě Amazon Prime Instant Video. Zájemci mohou nyní vyzkoušet bezplatný trial na 30 dní, díky kterému by mohli využít narozeninové slevy.

Autor: Lenka Hrůzová