Mike Lindell, CEO společnosti My Pillow zaměřující se zejména na prodej lůžkovin, plánuje spustit online obchod MyStore, kterým chce konkurovat gigantu e-commerce Amazonu. Sortiment MyStore ale bude o něco omezenější než ten Amazonu: Lindell se chce zaměřit na produikty inspirované patriotismem. Oznámil to včera v podcastu ultrapravicového politika Stevea Bannona.

Lindell v podcastu popisoval, jak za ním už dlouho přicházejí lidé se skvělými nápady na produkty, jenomže on až doteď neměl platformu k jejich distribuci a propagaci. Produkty, které bude MyStore nabízet, mají podle něj změnit Spojené státy.

Omezená verze obchodu funguje už nyní na stránce MyPillow. Koupit na ní zákazníci mohou americké vlajky, knihy podporující Donalda Trumpa nebo „kávu svobody“, ale zároveň i například nádobí do mikrovlnky. Sortiment se ale má podle stránky brzy rozšířit.

Lindell je známý svou podporou Donalda Trumpa a působil i jako poradce bývalého prezidenta. Po Trumpově prohře v podzimních prezidentských volbách šířil obvinění o zmanipulovaných volbách, což vyústilo v žalobu ze strany společnosti, která dodává volební přístroje. I samotná společnost MyPillow podporovala demonstrace proti „ukradeným volbám“.