skip to main content
Breaking News

Americký verdikt proti Krúpovi. Za vydírání má Bakalovi zaplatit 700 milionů

Slovenský finančník Pavol Krúpa má podle rozhodnutí amerického soudu zaplatit 32 406 146 dolarů, přes 700 milionů korun, miliardáři Zdeňku Bakalovi za vydírání a pomlouvačnou kampaň. Krúpa svou vinu ale odmítá. S odkazem na Bakalovu společnost BMM o tom informovaly Seznam Zprávy

Reklama

Rozsudek padl v pondělí 20. září. Bakala se na soud v jižní Karolíně obrátil v roce 2018 kvůli nátlakovým akcím, které proti němu Krúpa od roku 2016 vedl. Najímal si například komparzisty a pořádal demonstrace před Bakalovým bydlištěm nebo školou jeho dětí.

Reklama

Později Bakalovi nabídl, že akce zastaví, pokud mu zaplatí 500 milionů korun. Když Bakala odmítl, podle soudního dokumentu měl Krúpa aktivity ještě zesílit.

Příčinou sporu byl krach OKD a mateřské společnosti NWR, kde Bakala se svými partnery působil, ale ještě před krachem firem z nich vystoupil. V té době zároveň do společnosti vstoupil Krúpa, který se specializoval na skupování podílů v oslabených firmách. Už dříve se Krúpa Bakalu snažil dotlačit do insolvenčního řízení.

Reklama
Reklama