skip to main content
Byznys

Ani zastavit ostrov nestačilo. Bransonovy aerolinky Virgin Atlantic vyhlásily bankrot

1 minuta čtení

Krize způsobená koronavirovou pandemií určitým způsobem zasáhla velké i menší firmy ve všech oblastech. V tom negativním ohledu je však jednou z nejvíce postižených bezpochyby oblast cestovního ruchu, a to především letecký průmysl, který již od jara bojuje s prakticky nulovými příjmy. 

Výjimkou není ani letecká společnost Virgin Atlantic, kterou vlastní britský podnikatel a miliardář Richard Branson. Tu složitá celosvětová situace nakonec přiměla vyhlásit v Americe bankrot, a nyní tak žádá o ochranu před věřiteli s nadějí na záchranu díky slíbeným finančním prostředkům, které by měly firmě pomoci v dalším fungování.

Reklama

Společnost se sídlem ve Velké Británii požádala o pomoc tento týden v úterý před newyorským soudem. Se svou žádostí se přitom obrací na kapitolu 15 amerického bankruptcy code, chránícího americká aktiva zahraničních společností, která jsou ve své domovské zemi předmětem restrukturalizačních řízení.

Reklama

Pokud se na firmu obrátí štěstí, měla by dostat 1,2 miliardy liber v rámci pomoci ke znovuobnovení svého provozu. 

Ještě před oznámením této zprávy v Americe proběhlo jednání právě v domovském Spojeném království, kde Virgin Atlantic získaly souhlas svolat schůzi věřitelů na 25. srpna, kdy se bude hlasovat o plánu restrukturalizace. Konec srpna je tak nejzazší termín pro řešení této situace vzhledem k tomu, že peníze by měly firmě dojít už letos v září. 

Reklama
Reklama