Byla to hodně spontánní žádost o ruku. Přítel designérky Anny Marešové už na odpověď nechtěl čekat ani minutu a o ruku ji požádal s drátěným kroužkem, který našel na ulici. Nosila ho pak dlouho na ruce a její přátelé se ptali: „Co to je? To je drátek od šampaňského?“

Teď známá designérka představila společně s českou značkou Mooyyy svoji první kolekci šperků a není divu, že její název zní: Champagne. Kromě náušnic, náramku a náhrdelníků v odstínech zlaté, rosé a bílého zlata v ní zájemci najdou i prstýnky.

A jeden takový teď nosí na ruce i sama designérka – vytvořila si ho jako připomínku svého bláznivého zasnoubení.

„Celá kolekce je letní, bezstarostná a fresh, stejně jako vzpomínky spojené s pitím šampaňského,“ vysvětluje Marešová.

Ale přiznává, že nejinspirativnější je pro ni na celé lahvi především už zmiňovaný drátek. „Je to tak subtilní věc, která přitom musí udržet obrovský tlak,“ opěvuje nenápadnou součást lahve.

Značka Mooyyy, pro kterou kolekci Marešová navrhla, už od roku 2015 uvádí na trh designové kolekce šperků vytvořené českými návrhářkami; třeba od Lucie Koldové, Mirky Talavaškové či Anny Steinerové.

„Když jsem uvažoval, kdo by pro nás měl navrhnout další kolekci, byla Anna na mém seznamu číslo jedna,“ tvrdí majitel firmy Tomáš Zempliner. „Spojuje nás podobná estetika,“ dodává, proč před rokem oslovil zrovna ji.

Pro Marešovou, která se proslavila třeba návrhem výletní tramvaje T3Coupé či intimních produktů pro ženy Whoop·de·doo, ale bylo rozhodování o trochu složitější.

„Nejsem šperkař a měla jsem obavu, jestli kolekci zvládnu. Je to pro mě úplně nová disciplína,“ vysvětluje.

Je však ráda, že si mohla vyzkoušet opět něco nového. „Já měla nápad, v Mooyyy mi dali příležitost a skvěle si to sedlo. Bavilo mě pracovat zase s dalším materiálem,“ dodává. „Škoda že je ten život tak krátký, chtěla bych toho vyzkoušet víc.“