skip to main content
Breaking News

Apple odkládá návrat do kanceláří. Zaměstnanci zůstanou doma nejméně o měsíc déle

Americká technologická společnost Apple odkládá návrat svých zaměstnanců do kanceláří, a to nejméně o měsíc – tedy na říjen. Reaguje tak na opětovné šíření mutací koronaviru v mnoha zemích. S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg.

Šéf Applu Tim Cook na začátku června uvedl, že zaměstnanci by se měli začít vracet do kanceláří začátkem září alespoň na tři dny v týdnu. V interní zprávě se Cook odvolával na dostupnost očkování a na fakt, že nově nakažených koronavirem ubývá. Navzdory hladkému přechodu k práci na dálku nenahradil podle Cooka tento režim adekvátně osobní spolupráci.

Reklama

„Vím, že nejsem jediný, komu chybí ruch, energie, kreativita, osobní spolupráce a pocit společenství, který jsme spolu vytvořili,“ sdělil mimo jiné Cook zaměstnancům.

Někteří zaměstnanci se posléze proti plánu návratu do kanceláří postavili a žádají flexibilnější podmínky v případech, kdy je práce z domova možná, napsal server The Verge s odvoláním na interní dopis.

Apple se k práci na dálku staví konzervativněji než některé jiné velké technologické společnosti. Internetová firma Twitter například už loni v květnu zaměstnancům sdělila, že mohou pracovat z domova už napořád – tedy pokud to jejich práce umožňuje. Podobně se k práci na dálku staví také společnosti Spotify nebo Facebook. Plat jeho zaměstnanců se ale může upravit v závislosti na místě, kde pobývají.