Svět technologie i fanoušci nakousnutého jablka se konečně dočkali. Na tradiční zářijové prezentaci Apple Keynote dnes představil šéf americké společnosti Tim Cook očekávanou nejnovější, už čtrnáctou řadu iPhonů. A také dva další produkty: novou generaci Apple Watch či nejnovější AirPody. 

Nejočekávanější nové iPhony si Apple nechal na konec prezentace. Konferenci Cook odstartoval představením nových hodinek Apple Watch Series 8, které jsou podle jeho slov nezbytným společníkem.

Americký technologický gigant totiž tentokrát vsadil na několik nových funkcí, mezi něž patří například senzor pro měření tělesné teploty, sledování hormonálního cyklu či funkce Crash Detection, která umí rozpoznat dopravní nehodu. Series 8 slibují také větší odolnost vůči vodě a prachu i baterku s výdrží až 36 hodin. 

Dostupné budou ve verzích Apple Watch SE druhé generace, a to v pěti různých barvách a stylech, pro náročnější také v designu vzniklém ve spolupráci s francouzským módním domem Hermés. Cena nových hodinek startuje na 399 nebo 499 dolarech. Americká firma představila také prémiovou verzi určenou do extrémních podmínek Apple Watch Ultra, jejichž cena začíná na 799 dolarech. 

Dále firma představila nové AirPods Pro, která uživatelům slibují čistší zvuk či lepší filtraci okolních hluků. Co do čistoty audia, už předchozí řada patřila k nejlepším na trhu. Novinka navíc disponuje baterií s výdrží až šest hodin. Prodejní cena začne na 249 dolarech. 

Tradičně neočekávanější novinkou jsou ale nové iPhony. Letos Apple představuje už čtrnáctou řadu, která v základní verzi zahrnuje iPhone 14 a iPhone 14 Plus.

Výhodou nové řady má být třeba baterie s dosud nejdelší výdrží nebo foťák, který se oproti předchozí generaci dočkal o 49 procent lepších výsledků ve zhoršených světelných podmínkách. Vylepšení slibuje také funkce Deep Fusion či stabilizace videa. Stejně jako hodinky pak i iPhone 14 disponuje funkcí Crash Detection a navíc satelitní funkcí Emergency SOS, která zajistí tísňovou komunikaci v lokalitách bez signálu. 

Jablíčkáři mohou vybírat z pěti barev (černá, béžová, šedá, bílá a červená) a ceny startují na 799 dolarech za iPhone 14 a za od 899 za „plusko“. Potvrdily se ale spekulace, že Apple ukončil produkci nejmenšího a nejlevnějšího modelu. Zato Tim Cook představil verzi Pro a Pro Max, jejichž ceny začínají na 999 či 1099 dolarech.