Po dvou letech přichází zcela nová generace, která nese šťastnou sedmičku v názvu, a nejde přitom pouze o „eskové“ vylepšení. Apple prezentoval nový iPhone, proto možná bude překvapením, že se navenek zas tak moc nezměnilo. iPhone 7 i větší model Plus mají identické tělo, stejné rozměry, rozlišení a velikosti displeje a design prošel jen velmi mírnou evolucí. Asi největší novinkou po stránce designu je tak nová, temně černá barva jet black s lesklým povrchem.

iphone7_redukce

 

Novinka přesto překvapí spoustou vylepšení. Předně už se nemusíte bát s iPhonem zmoknout a náhodné namočení ve vaně by měl také přečkat. Disponuje totiž odolností proti prachu a vodě s certifikací IP67. Ikonický home button už není mechanický, ale stisknutí simuluje vibracemi stejně jako třeba touchpad MacBooků.

Čtěte také: Vysvědčení Jobsova nástupce: šéf Applu dostal za první pětiletku 3 minus

Oba sedmičkové iPhony mají také nově stereo reproduktory, které mají být dvakrát hlasitější než u předchůdce. A s hudbou souvisí i další novinka – Apple dal sbohem takřka 100 let starému, 3,5milimetrovému jack konektoru sluchátek. Nově je musíte připojit přes lightning konektor či použít adaptér. Anebo se konečně zbavit kabelů a použít ta bezdrátová. Ostatně Apple svá nová bezdrátová sluchátka představil, jmenují se AirPods, budou stát pět tisíc korun a vydrží hrát až pět hodin. Nebo dokud je neztratíte.

airpod

Kromě toho, že jsou nové iPhony díky čtyřjádrovému procesoru A10 Fusion zase rychlejší než předchůdci, došlo k přelomové změně. Konečně zmizela základní 16GB verze a varianta s nejmenší pamětí už nese číslovku 32. Že to ale trvalo. Ta největší novinka nových iPhonů ale až na konec – nové fotoaparáty.

iPhone 7 přináší zcela nový 12Mpx fotosenzor, lepší a světelnější objektiv a i menší iPhone 7 má nově optickou stabilizaci obrazu. Novinkou je také přisvětlení složené ze čtyř diod, které je o 50 procent jasnější než u předchůdce. Větší iPhone 7 Plus si pak přichystal zajímavý bonus v podobě druhého fotoaparátu. K čemu je? Zatímco jeden objektiv je širokoúhlý, druhý nabídne 2x optické přiblížení bez ztráty kvality. A použitím obou najednou pak iPhone umí změřit hloubku ostrosti a rozmazat pozadí portrétových fotografií tak, jak to známe ze zrcadlovek. Škoda že tuto funkci Apple nestihl dokončit, majitelům iPhonů 7 Plus dorazí formou updatu zdarma až v později v tomto roce.

Čtěte také: Apple, Google a spol. Tohle jsou nejhodnotnější značky světa

Nové iPhony 7 a 7 Plus se v Česku začnou prodávat 23. září, nejlevnější iPhone 7 32 GB vyjde na 21 tisíc korun, nejdražší iPhone 7 Plus s 256GB pamětí pak na více než 31 tisíc.

Apple Watch 2. generace přicházejí
Chytré hodinky od Applu změnily svět wearables. Nebyly sice první, ale prodává se jich zdaleka nejvíce. Jejich druhá generace vypadá úplně stejně jako ta první, přidávají se ale tak zajímavé novinky, že můžete už teď přemýšlet o upgradu.

applewatch

Nově mají integrované GPS, to znamená běhání nebo výlety bez nutnosti nosit s sebou telefon. K dispozici bude i nová aplikace pro sledování turistických tras. Druhou velkou novinkou je vodotěsnost, s Apple Watch můžete bez problému plavat, a to dlouhodobě a opakovaně. Apple se na plavání hodně zaměřil, protože nové Watch mají i velmi přesné měření kalorií plavání a několik doplňkových funkcí. Hodinky mají i jasnější displej, výkonnější procesor a větší baterii pro lepší výdrž na jedno nabití. Snad se dočkáme až dvoudenní výdrže v praxi.

Nové Apple Watch se dostanou do prodeje v Česku také 23. září, cena bude začínat na 11 300 korunách.