Celosvětové dodávky chytrých hodinek se v loňském roce zvýšily o 1,5 procenta. Jedničkou na trhu zůstala s velkým náskokem americká technologická společnost Apple. Vyplývá to z údajů, které na svých internetových stránkách zveřejnila analytická firma Counterpoint Research.

Apple loni zvýšil dodávky chytrých hodinek o 19 procent na 33,9 milionu přístrojů. Druhé místo obsadila čínská společnost Huawei, jejíž dodávky vzrostly o 26 procent na 11,1 milionu. Odsunula tak na třetí příčku jihokorejského konkurenta Samsung, který utrpěl pokles o jedno procento na 9,1 milionu.

Společnost Counterpoint upozornila, že v loňském roce výrazně vzrostl zájem o dražší modely chytrých hodinek. „Motorem trhu s chytrými hodinkami jsou tři prémiové značky – Apple, Samsung a Huawei,“ uvedla firma. „Věříme, že průměrná prodejní cena bude během příštích dvou až tří let pokračovat v růstu, protože vlajkové modely těchto podniků si udrží vedoucí pozici,“ dodala. Předpověděla nicméně, že za tři až čtyři roky by měli významnější podíl na trhu získat levnější konkurenti, což by mělo vést k poklesu cen.