Apple Watch jsou na pořadu dne! Při nedávném vyhlašování čtvrtletních výsledků Applu to oznámil jeho výkonný ředitel Tim Cook. Dlouho očekávané hodinky by se podle něj měly začít prodávat v dubnu.

„Čekám od nich opravdu hodně. Používám je denně, zbožňuju je a nedokážu si představit, že bych fungoval bez nich,“ prohlásil Cook a zdůraznil, že počet vývojářů, kteří pro Apple Watch píší aplikace, je „dost působivý“.

Když Apple v září záměr vyrábět chytré hodinky ohlásil, tvrdil, že je na trh uvede začátkem roku 2015. Dlouho se spekulovalo, že by to mohlo znamenat březen 2015. Jisté zdroje ale naznačují, že ve vývoji došlo k mírnému zpoždění kvůli nedostatku součástek. Analytik Ming-čch Kuo z čínské finanční společnosti KGI odhaduje, že Apple na trh v prvním kalendářním čtvrtletí 2015 dodá 2,8 milionu kusů chytrých hodinek.

Většina informací o Apple Watch je známá. Až na ty základní – jak dlouho vydrží baterie a kolik budou hodinky stát. Podle odhadů by baterie měla vydržet 19 hodin při běžném využití a 2,5 hodiny při aktivním používání. Cena nižší verze hodinek by měla být 349 dolarů, ale zatím se neví, kolik by měly stát verze vyšší.

Apple-Watch done

Co by měly Apple Watch umět

– Apple Watch vám vždy ukážou čas s maximální odchylkou do 50 milisekund od standardního světového času (UTC). Když budete cestovat, samy se přizpůsobí lokálnímu času. A taky vám pošlou upozornění, která se týkají vašeho rozvrhu v souladu s časovým pásmem, ve kterém se nacházíte.

– Díky miniaplikaci Glances budete moci v reálném čase sledovat předpověď počasí, vývoj akcií nebo kontrolovat svůj kalendář. Pokud vám přijde jakékoli oznámení, tzv. Taptic Engine vám jemně ťukne na zápěstí.

– S Apple Watch si budete moci hlídat i svoji kondici – každý večer si například můžete zrekapitulovat, jak jste se v průběhu dne hýbali. Apple Watch umí změřit vaši fyzickou aktivitu, vyhodnotit, jaké děláte pokroky, a ještě se vás budou snažit motivovat. Fotodiody na zadní straně hodinek měří váš tep. A k mání bude také aplikace na pořádné kardio cvičení.

– Chytré hodinky od Applu budou samozřejmě umět i platby přes Apple Pay. Na ty už teď připadají dva ze tří dolarů utracených pomocí bezkontaktních plateb přes Visu, Mastercard a American Express. A pokud vlastníte iPhone 5, iPhone 5c či iPhone 5s, budete moct využívat Apple Pay spolu s hodinkami.

– Hodinky se budou ovládat pomocí digitální korunky umístěné na boku displeje. U mechanických hodinek korunka slouží hlavně k nastavení času a data nebo k natahování. Digitální korunku Apple Watch budete používat k přejíždění v menu, zvětšování obsahu a scrollování.

Autor: Amit Chowdhry


Čtěte také:

Technologické trendy, které promění váš život

Co o vás ví Facebook a jak bude využívat vaše data

Co všechno o vás ví Google? 10 adres, které by měl znát každý, kdo je na internetu