skip to main content
Breaking News

Aricoma Karla Komárka se rozrůstá. Desátým členem bude bulharská Musala Soft

Aricoma kupuje další evropskou IT společnost, desátým členem skupiny se stává bulharská Musala Soft. Tato investice je dalším z kroků strategického rozvoje skupiny.

Po dokončení transakce bude Aricoma zahrnovat deset technologických společností s konsolidovaným obratem přesahujícím 400 milionů eur. Bude zaměstnávat více než čtyři tisíce zaměstnanců.

„Musala zapadá do skupiny Aricoma a na spolupráci se velmi těšíme. Vedení společnosti má zkušenosti s rozvíjením byznysu zaměřeného na klienty,“ říká Ludovic Gaudé, CEO Aricoma Digital.

Díky začlenění Musala Soft do skupiny se dle slov Gudého může skupina stát předním vývojářem zakázkového softwaru v jihovýchodní Evropě.

Podle prezidentky a předsedkyně správní rady Musala Soft Eleny Marinove se díky spojení skupin Aricoma a KKCG vzájemně doplní portfolio klientů. Obě skupiny se také chtějí soustředit na rozvoj IT vzdělávání, vědy, inovací a mladých talentů.

Dohoda podepsaná majiteli Musala Soft a Aricoma zahrnuje prodej stoprocentního podílu ve společnosti. Celé vedení Musala Soft zůstane i nadále ve společnosti a bude se dlouhodobě aktivně podílet na budoucnosti Aricoma.

Vypořádání transakce ještě podléhá schválení příslušných antimonopolních úřadů a uzavření se očekává ve čtvrtém kvartále letošního roku.

Kromě nové posily se Aricoma pyšní výsledky jednoho ze svých členů, firmy Cleverlance. Technologická společnost dosáhla v roce 2021 obratu 1,686 miliardy korun a oproti roku 2020 tak zaznamenala dvaadvacetiprocentní růst.

Reklama

Svou činnost v uplynulém roce soustředila mimo jiné výrazně na omezování dopadů vlastní činnosti na životní prostředí a projekty digitální transformace, které uhlíkové neutralitě napomáhají.

Cleverlance byla loni jednou z prvních společností v Česku, která do své firemní flotily zařadila nové elektromobily Škoda Enyaq. Využívá je pro testování mobilní aplikace MyŠkoda, na jejímž vývoji se podílí.

Na zapracování nových funkcí, souvisejících především s elektromobilem Enyaq iV a jeho nabíjením, pracovali vývojáři Cleverlance v podstatě celý loňský rok.

Milan Sameš, předseda představenstva Aricoma, k tomu dodává: „Cleverlance se stane první firmou ve skupině, která do tří let přejde z výrazné části na elektrický vozový park.“

Aricoma je středoevropským poskytovatelem IT služeb s významným zastoupením ve Skandinávii. Z osmi firemních center po celé Evropě poskytuje služby více než tisíci klientů na patnácti trzích. Skupina se zaměřuje na poskytování služeb zákazníkům ze soukromého i veřejného sektoru.

Společnost Cleverlance je český dodavatel IT služeb, informačních systémů, webových a mobilních aplikací. Soustředí se na oblast financí, telekomunikací, automotive a veřejnou správu. Společnost je od roku 2019 členem Aricoma Group.