Cyklisté vědí, že při výběru nového kola jsou důležité dvě věci – co nejnižší váha a styl. A většina nadšenců se shodne i na tom, že pořádné high-tech kolo bude vždy rychlejší než obyčejné.

A jelikož s tím souhlasí i známé automobilky, tak se stále více z nich spojuje s výrobci kol a společně vymýšlejí pokročilá, super drahá kola, která jsou mnohem víc než jen rychlejší a lehčí. Tohle jsou tři z nich a o všech platí jedno – ze všeho nejvíc budou ukázkou vašeho statusu.

Audi Sport Racing Bike

Značka se čtyřmi kruhy ve znaku vstupuje na trh s karbonovými koly poprvé. Na 85. autosalonu v Ženevě představila svou limitovanou edici Audi Sport Racing Bike.

audi done

Tohle kolo je vyrobeno ve spolupráci se společností CarbonSports, která zajistila patřičnou technologii, zatímco barevný návrh pochází z Audi Concept Design studia v Mnichově. Ale to není jediná věc, kterou má tenhle krasavec s autem společnou. Jeho sedlo je pokryto jemnou kůží, kterou najdete i v Audi R8. Ultralehký rám a kola jsou vyrobeny z karbonových vláken T1000, která se používají při výrobě kabiny pro závodní Audi R18 e-tron quatrro.

Výsledkem je kolo sportovního vzhledu, které váží pouhých 5,9 kg.

S-Works McLaren Tarmac&Credit Specialized

Podle zpráv ze společnosti Specialized je S-Work McLaren Tarmac mnohem víc než pouhé kolo. Specialized a McLaren se spojily, aby použily novou generaci karbonových vláken a postavily tak o 10 % lehčí kolo, než je v této kategorii běžné. Celosvětově se vyrobí pouze 250 kusů a každý bude dodán s na zakázku vyrobenými botami a helmou, jež budou samozřejmě ladit s rámem. Navíc každé kolo bude upraveno podle individuálních požadavků zákazníka.

tarmac done

Dostali jste chuť si tohle kolo pořídit? Bohužel máte smůlu. Tedy aspoň prozatím. Již jsou vyprodaná a další budou k dispozici až s novou generací modelů McLaren.

Ferrari CF10 & Credit Colnago

Pokud jste někdy chtěli vlastnit ferrari, ale nemáte na ně (nebo zrovna nejsou žádná k mání), tak si můžete pořídit alespoň tohle kolo. Je to ultralehký silniční model od společnosti Colnago, který ocení cyklisté, jimž záleží na poměru cena/výkon a zároveň chtějí vlastnit i kousek italského umění s charakteristickým logem.

ferrari done

Autor: Bill Springer