Miliardář Mike Cannon-Brookes přicestoval do New Yorku na summit OSN o klimatu ze dvou důvodů. Jednak na důležitém summitu zastupuje rodnou Austrálii, ale hlavně propaguje cíl, který si vytkl se svou firmou Atlassian: dosáhnout do roku 2050 stavu, v němž by firma nezatěžovala klima jakýmikoli emisemi.

Atlassian je platformou pro vývoj softwaru a Cannon-Brookes si je vědom zatížení produkovaného výpočetními požadavky digitální doby. Zároveň dlouhodobě volá po snížení závislosti Austrálie na fosilních palivech. Ve svém tiskovém prohlášení uvedl, že Atlassian „ctí zodpovědnost jednat“. A dodal: „Všichni musíme přispět svou troškou k tomu, abychom snížili negativní dopad lidské činnosti na planetu. Jestli to neuděláme, tak se tu uvaříme.“

Cannon-Brookes se tak připojuje ke generálnímu tajemníkovi OSN Antóniu Guterresovi, který vyzval politiky a byznysmeny, aby se v New Yorku společně zavázali k přísnějším regulím snižujícím negativní vliv člověka na klima.

Atlassian si dal už zmiňované předsevzetí „nulových emisí do roku 2050“. Současně skrze své zástupce navrhuje, aby se na základě vědeckých analýz stanovila striktní omezení, díky kterým by zvýšení globální teploty Země nepřesáhlo 1,5 °C oproti době před průmyslovou revolucí.

Cannon-Brookes, mezi jehož klienty patří NASA, Tesla a Space X, k tomu říká, že jednoduše reagují na výsledky vědeckých analýz, a pochvaluje si připojení dalších společností, jako například Vodafonu, HP a Unileveru, k jeho iniciativě. Po vzoru Atlassianu chtějí všechny dosáhnout nulových emisí.

Cannon-Brookes rozjel Atlassian ještě za dob studií na vysoké škole a dnes je hodnota jeho jmění odhadována na více než devět miliard dolarů. V australských médiích se o něm často mluví a píše jako o miliardáři, který měl kliku, protože firmu založil původně jen s cílem nemuset pracovat pro někoho jiného.

V současnosti provozuje Atlassian 10 poboček po celém světě a zaměstnává na 3500 lidí. Sám Cannon-Brookes navázal před dvěma lety spolupráci s Elonem Muskem: společně vyvíjejí baterie, které by pomohly řešit energetické problémy v jižních oblastech Austrálie.