Porsche, Mercedes-Benz, Hyundai… Je to jedno. Když některá z automobilek nechá veřejnost prostřednictvím designových studií a konceptů nahlédnout dál než za dveře showroomu s aktuální nabídkou aut připravených k prodeji, až na naprosté výjimky se pohybujeme ve světě elektromobilů.

Další rekordman?

PORSCHE MISSION X

Nejrychlejší sériový vůz své doby? Porsche 959 z roku 1985. První sériové porsche vyrobené z uhlíkových vláken? Porsche Carrera GT z roku 2003. První vůz, který prolomil hranici sedmi minut okruhu Nürburgring Nordschleife? Deset let staré hybridní Porsche 918 Spyder. Kdo bude další legendou, naznačuje elektrický koncept pojmenovaný Porsche Mission X.

Jestli hypersport, jehož výkon by se mohl pohybovat někde mezi 1400 a 1500 koni, půjde do sériové výroby, je nejisté, ale jasné ne nezaznělo. Pokud k tomu skutečně dojde, i tak je potřeba počítat spíš se skromnou limitovanou edicí, neskromně vysokou cenou a obrovským zájmem potenciálních majitelů.

Zkouška motorů

MERCEDES-BENZ VISION ONE-ELEVEN

I Mercedes-Benz se s posledním konceptem vrátil do minulosti, konkrétně do přelomu šedesátých a sedmdesátých let, kdy jeho nejlepší lidé pracovali na supersportovní novince s označením C111, kterou nakonec z velké části zařízla ropná krize.