V Česku v posledních letech společně s víkendovými chatkami vyrůstají i sruby. Pokud plánujete alespoň víkendovou cestu z města, vybrali jsme několik dřevěných srubů, od luxusních se saunou a bazénem po stylové dřevěné chaty z kulatiny, kde můžete strávit klidné podzimní dny s rodinou a přáteli.

Srub U Kocoura

Ráno posnídejte na zahradě a večer relaxujte ve finské sauně, která je umístěna v přízemí srubu. Přes den se můžete projít kolem rybníka, a pokud budete mít náladu vyrazit na výlet, na dosah jsou města Jindřichův Hradec, Telč a Slavonice.

Kde: Kunžak, Jihočeský kraj

Srub Midla

Jen pár kilometrů od polských hranic vás čeká útulný srub, kam se vejde celá rodina včetně přátel a jejich dětí. Pozemek je pro ně ostatně vybavený dětským hřištěm a ohništěm, kde si můžete společně opéct špekáčky. V okolí několik desítek kilometrů tratí pro běžce, turisty i cyklisty.

Kde: Čenkovice, Orlické hory

Luxusní srub Líny

Ne, slovní spojení luxus a srub rozhodně není oxymóron. Tedy rozhodně ne v tomto případě. Jestli jste si někdy chtěli zahrát na zálesáky, ale přitom se nechtěli vzdát všech vymožeností města, bude se vám tu líbit. Kromě v tomto případě obligátních kamen a krbu vás pod střechou čeká i vyhřívaný bazén, infrasauna, solárium nebo posilovna. Kolem hlavního objektu jsou dvě terasy, kde můžete po večerech grilovat. Pro ty nejmenší je tu domek se skluzavkou a houpačkou, vy si mezitím můžete zahrát stolní tenis nebo kulečník. Tip na výlet je jasný: zajeďte do Mladé Boleslavi do muzea Škoda.

Kde: Líny, Bukovno

Luxusní srub ve Frýdlantu nad Ostravicí

Tento srub si také vzal slovo luxus za své. Velkému obývacímu prostoru s výhledem do krajiny dominuje nejen krb, ale také kulečníkový stůl, který vás zabaví na nejeden večer. Pokud po procházce zatoužíte po wellness, jen kousek autem se nachází hotel Miura v Čeladné a skvělou večeři vám nabídnou v restauraci Imvere.

Kde: Frýdlant nad Ostravicí

Srub Baška

Stylový srub je obklopen poli a lesy a hned vedle najdete i rybník. Tematicky je celý vybavený dřevěným nábytkem. Asi nejvíc oceníte kamna, díky kterým jídlo vždycky chutná tak nějak líp, ale na škodu nepřijde ani obsah tamního dobře vybaveného minibaru.

Kde: Kunčičky u Bašky

Dřevěný srub

Tenhle výmluvně pojmenovaný srub s velkou terasou, půvabnou zahradou a nádhernými výhledy do okolní přírody a lesů se nachází v klidné chatové oblasti půl hodinky autem z centra Prahy a 10 kilometrů od Golfového klubu Beroun. Takže ideální místo pro ty, kteří chtějí z Prahy utéct co nejrychleji.

Kde: Nenačovice, Středočeský kraj

Wellness Fishing

Tahle dřevěná chatka na jihočeském rybníce nedaleko Jindřichova Hradce vás bude bavit, i když jste nikdy nedrželi prut v ruce. Je úplně mimo civilizaci, sedí přímo na vodní hladině, a ještě k ní patří malá sauna a finská káď. Relax, jak se patří.

Kde: Jindřichův Hradec

Poloroubenka Grimik

Není srub jako srub. V téhle dřevěné chalupě je v hlavní roli luxus. Kromě wellness zóny máte na zavolání také klasickou či sportovní masáž. Odpočinek dopřejete i svým rukám pomocí parafínového zábalu. Roubenka nabízí také adrenalinový zážitek v podobě pilota, který vás může vzít na let malým soukromým letadlem.

Kde: Držovice, Olomoucký kraj