skip to main content

Beast, Marvin i robopes. Seznamte se s mazlíčky Zuckerberga nebo Muska

3 minuty čtení

Psi jsou považováni za nejlepšího přítele člověka. A minimálně ve Spojených státech alespoň jeden den v roce i za nejlepšího spolupracovníka. Ten den letos připadl na 22. června, kdy se už podvacáté konal Take Your Dog to Work Day (TYDTWDay).

Nejde o nic jiného, než že šéfové firem povolí vzít si s sebou mazlíčka do zaměstnání. Tak jako to už povoluje například Google nebo Amazon po celý rok.

Čtěte také: Richard Branson: Vlastnost, kterou má každý a která mě učinila úspěšným

Lídři velkých korporací tím nejen ukážou své dobré srdce, ale působí to dobře i z marketingového hlediska a HR oddělením to třeba trochu pomůže i v lákání nových zaměstnanců, zejména mezi generací mileniálů.

Reklama

Ale nejde jen o tyhle věci. Studie dokazují, že psí společnost má vliv i na naši psychiku a zdraví – zvyšuje sebevědomí a naopak snižuje stres a podrážděnost, všímá si server CNBC.

A možná jsou to právě tyto benefity, kvůli kterým si hodně úspěšných lidí (nejen) z technologického sektoru hýčká doma své vlastní mazlíčky. Pojďme se na některé z nich podívat.

Mark Zuckerberg

Pes zakladatele Facebooku se jmenuje Beast (v překladu bestie, nebo spíše potvora). K jeho loňským šestým narozeninám mu šéf největší sociální sítě světa nechal od umělců navrhnout a vytvořit 3D sochu ve virtuální realitě. Beast má dokonce svůj vlastní facebookový účet, který sleduje téměř tři miliony fanoušků.

Kevin Systrom

Spoluzakladatel a šéf Instagramu, který patří právě Facebooku, si rád užívá svého volného času s fenkou Dolly. Svou premiéru na „fotografické“ sociální síti měla už v roce 2013 a v současné době má 23 tisíc followerů.

Hanging with dad – schnozzle check complete.

Příspěvek sdílený Dolores (@dolly),

Elon Musk

Reklama

Hlavní muž automobilky Tesla, ale i projektu SpaceX je v současné době pod tlakem kvůli výrobě nové Tesly Model 3. Psa Marvina, kterého jeho rodina má od roku 2012, tak dnes může potřebovat více než kdykoli předtím.

New member of the family. Marvin the …

Příspěvek sdílený Elon Musk (@elonmusk),

Bill Gates

Spoluzakladatel Microsoftu a druhý nejbohatší muž světa se jměním přesahujícím 90 miliard dolarů, který je znám také jako velký filantrop, má dokonce dva psy: Orea a Nillu. A i když jeho potomci tráví více času právě s těmito mazlíčky než s ním, i tak se kdysi v odpovědi na serveru Reddit vyjádřil, že je opravdu zbožňuje.

Sundar Pichai

Šéf Googlu má psa se jménem Jeffree a od té doby, co Google povolil brát si své mazlíčky do práce, jsou doslova nerozlučná dvojka.

Jeff Bezos

Když se Jeff Bezos přestěhoval do Seattlu, kde založil dnes největší e-shop světa Amazon, přivedl si se svou ženou i psa pojmenovaného Kamala, který nese jméno jedné postavy z oblíbeného Star Treku. Jestli jej má ale má i dnes, nebo má jiné psy, o tom se už ale neví.

V každém případě byl letos v březnu viděn na jedné robotické konferenci, jak si kráčí po boku jednoho specifického „mazlíka“. A i když to na Twitteru komentoval slovy, že jde o jeho nového psa, myslel to v nadsázce. Ve skutečnosti jen zapózoval s robotickým psem od firmy Boston Dynamics.

Reklama
Reklama