Koronavirus změnil priority cestování. Místo přeplněných měst je teď čím dál větší zájem o soukromí. Zároveň trenduje jetpooling – sdílení nákladů na soukromý tryskáč. Kam s ním můžete zaletět?

Sestavili jsme výběr destinací po celém světě, kde se nebudete muset bát, že narazíte na další živou duši, tedy pokud nebudete vysloveně chtít (nebo se neobejdete bez pětihvězdičkového servisu).

Ostrov Musha Cay, Bahamy, USA

Resort Musha Cay leží na ostrovech Copperfield Bay. Jméno podle známého kouzelníka Davida Copperfielda není náhodou, Copperfield si za pár desítek milionů dolarů vykouzlil 11 soukromých ostrovů o celkové rozloze 700 akrů. Že jde o místo veskrze kouzelné, potvrzuje i fakt, že tu najdete nejprůzračnější azurovou vodu na světě. Nevěříte? Obrázek vydá za tisíc slov:

Foto Alina Semjonov

Na místo vás dopraví soukromé letadlo a výběr z jedenácti ostrovů je jen na vás. Na největším najdete pět samostatných domů s dvanácti ložnicemi a soukromými plážemi. Zapůjčit si můžete i loď, takže nepřijdete o žádnou z dalších bílých pláží a zálivů. Tam si můžete zašnorchlovat, potápět se nebo zarybařit – a čerstvě ulovenou rybu rovnou hodit na gril.

Zámek Ballyfin, Irsko

Foto Christina Keddie

Opulentní sídlo se nachází v irském hrabství Laois, jen asi hodinu cesty od Dublinu. Velké salony a dvacet ložnic jsou plné umění, luxusních látek a starožitností z celého světa. Pokud si budete chtít zahrát na skutečné lordy, k zapůjčení vám nabídnou řadu dobových divadelních kostýmů. V těch si můžete střihnout stylovou večeři nebo vyjet na projížďku nebo po 614 akrech pozemků patřících k hrabství.

Právě díky svým rozlehlým zahradám je zámek vhodný pro pěší turistiku, rybaření nebo vyjížďku na člunu na místní jezírko.

Resort Kauri Cliffs, Robertson Lodges, Nový Zéland

Nový Zéland byl jednou z nejúspěšnějších zemí v boji proti koronaviru, což je jen třešnička na dortu místa s okouzlující krajinou a nabídkou jedinečných dobrodružství. Na místní farmě si můžete napříkald zajezdit na koni a skleničku vám nalijou na místní vinici, kde můžete vyzkoušet i pro oblast typickou maorskou kuchyni.

Na severozápadním cípu ostrova se pak můžete jít pokochat nerušeným výhledem na Tichý oceán a dát si devítku na prvotřídním golfovém hřišti.

Farma Deplar, Island

Foto Booking.com

Island je další zemí, která šíření viru zvládla zredukovat na minimum. Odlehlá farma s třinácti pokoji stojícími na místě bývalého ovčího výběhu v severním údolí řeky Fljot nabízí všechny krásy islandského venkova. V létě a na podzim se v řece loví lososi a arktické ryby, v zimě se zas podnikají návštěvy zamrzlých ledovců s pozorováním polárních září.

Usedlost Masseria Trapana, Puglia, Itálie

Tento pečlivě zrekonstruovaný kamenný statek z 16. století, který se nachází nedaleko města Lecce v jižní části Itálie, si výjimečně můžete pronajmout pouze letos. Zahrada je rozdělena do šesti samostatných menších celků, z nichž každý je posetý pomerančovníky a citronovníky a má soukromý bazén.

Hosté si zde mohou vyzkoušet za doprovodu šéfkuchaře vařit zemitou apuliánskou kuchyni.

Resort Brando, Francouzská Polynésie

Jste fanoušci Marlona Branda? Můžete si zajet do jím oblíbeného ráje, kde v tyrkysové vodě mezi korálovými útesy plavou pestrobarevné druhy ryb a občas zahlédnete i hejno delfínů.

Kromě klasické francouzské kuchyně vám tu v restauraci naservírují i typické polynéské pokrmy a japonské teppanyaki, takže všichni foodies – balte kufry!