Kryptoměnová burza Binance v posledních týdnech propustila více než tisíc zaměstnanců, uvedl list The Wall Street Journal s odvoláním na informovaný zdroj. Firma se potýká s vyšetřováním a regulačními zásahy v USA i v zahraničí, které by mohly radikálně omezit její podnikání. Podle zdroje škrty dále pokračují a burza by nakonec mohla přijít až o třetinu zaměstnanců. Před propouštěním měla po celém světě osm tisíc zaměstnanců.

Podle bývalých zaměstnanců propuštění zasáhlo silně pracovníky v zákaznickém servisu. Snižování stavů se týkají celého světa, včetně asi tří desítek zaměstnanců zákaznického servisu v Indii. Mluvčí Binance potvrdil propouštění, ale odmítl uvést, kolik zaměstnanců firmu opustilo.

Burza se stala v posledních měsících cílem řady akcí ze strany amerických regulačních orgánů, které se snaží dostat toto odvětví, které dlouho fungovalo volně, pod kontrolu. Americká Komise pro cenné papíry a burzy v červnu podala žalobu na firmu a jejího zakladatele. Tvrdí mimo jiné, že v zemi působili nezákonně. Binance tato obvinění odmítá. S řadou neúspěchů se burza potýká i v Evropě, kde se snaží získat licenci na činnost.

Největším problémem pro firmu, která byla založena před šesti lety, je pokračující vyšetřování amerického ministerstva spravedlnosti. Kvůli obavám z žaloby se burza rozhodla zrušit svoji fyzickou přítomnost v USA.