Z ekonomického pohledu bouřlivý loňský rok pomohl finanční skupině Partners k rekordním výsledkům. Příjmy firem, které zastřešuje a mezi kterými je například fond Trigea, pojišťovna Simplea nebo nově penzijní společnost Rentea, se poprvé podívaly nad tři miliardy korun.

„Nechci se rouhat, ale zažili jsme až nezdravě dynamický rok. Vyrostli jsme o více než padesát procent, což je něco neuvěřitelného,“ říká v úvodu dalšího Forbes Byznys podcastu zakladatel a šéf Partners Petr Borkovec.

S ním jsme v netradičně delším bilančním rozhovoru, natočeném na samém konci roku, rozebírali nejpalčivější ekonomické otázky uplynulého roku, jako je inflace, trh s nemovitostmi, ceny energií nebo i digitální měny.

„Bitcoin je náboženství. I fanatici by dnes měli tušit, že je k ničemu,“ říká například rezolutně ke světově neojoblíbenější virtuální měně.

Proč Petr Borkovec bitcoinu nevěří? Co podle něj způsobuje vysokou inflaci a jak dlouho tu s námi bude? A jsou nemovitosti opravdu předražené? To vše se dozvíte v podcastu.