Cena bitcoinu se zvyšuje, překonala dvaasedmdesát tisíc dolarů (téměř 1,7 milionu korun). Blíží se přitom půlení bitcoinu, takzvaný halving, které nastane ve druhé polovině dubna. Počet denně vygenerovaných virtuálních mincí se sníží na polovinu a klesne i odměna pro těžaře bitcoinu. V minulosti se cena bitcoinu po halvingu zvyšovala.

Kolem 15:20 SELČ si bitcoin podle specializovaného serveru CoinDesk za uplynulých čtyřiadvacet hodin připisoval 3,8 procenta a pohyboval se kolem 72 050 dolarů. V průběhu seance kryptoměna vystoupala až na 72 694,98 dolaru.

V polovině března se bitcoin vyšplhal až na nové rekordní maximum v blízkosti 73 800 dolarů. Následně však výrazně oslabil a sestoupil až na zhruba 60 800 dolarů.

Od počátku roku si největší a nejznámější kryptoměna připsala přes sedmdesát procent. K růstu podle analytiků mimo jiné přispívá zájem o nově schválené bitcoinové fondy obchodované na burze. Svou roli ale hrají i vyhlídky, že centrální banky velkých zemí začnou brzy snižovat úrokové sazby. V březnu nečekaně snížila svou základní úrokovou sazbu švýcarská centrální banka.

Počet digitálních bitcoinových mincí byl předem omezen na jednadvacet milionů. Do oběhu se dostávají postupně a každé čtyři roky – při halvingu – se snižuje na polovinu počet denně vygenerovaných virtuálních mincí. Půlení bitcoinu většinou vyvolá jeho prudké posílení. Dosud bylo vygenerováno přes devatenáct milionů bitcoinů.