Podzim přinese do pražských hudebních klubů rozmanitou koncertní nabídku. Vybrali jsme pro vás ty nej – ať už v jakékoli kategorii, abyste si v záplavě vystoupení mohli vybrat to, na které jen tak nezapomenete.

Čtěte také: We will rock you. Jak dopadl film o legendární kapele Queen?

Nejbizarnější: Lazer Viking

Dalo by se chvíli polemizovat, jestli se za pojem bizár nedá spíš schovat duo Sting a Shaggy (ano, ten Shaggy, který kdysi nazpíval megahit It wasn’t me), které do pražského Fora Karlín přijede už 16. listopadu. Předtím ho ale předstihne klenot domácí hudební scény Lazer Viking.

Zakládající člen pražské skupiny Wild Tides Jakub Kaifosz, který se s tímto projektem vydal na sólovou dráhu, vás uhrane jak divokou hrou na kytaru, tak lascivními pohyby v tygrovaných legínách. Jestli máte odvahu, neměli byste tento koncert minout.

Kdy: 5. listopadu
Kde: Café v lese

Nejcitlivější: Anna Calvi

Britská kytaristka a zpěvačka s magickým hlasem zve k představení své nové desky Hunter. Na ní dává vyniknout názoru všech žen. Písně z nové desky byly totiž napsány po vzniku hnutí #MeToo.

Kdy: 8. listopadu
Kde: Lucerna Music Bar

Multiinstrumentální: JUNGLE

Vysloužili si nominaci na prestižní Mercury Prize i uznání od britského zpěváka a zakládajícího člena slavné kapely Oasis Noela Gallaghera, který o jejich posledním albu prohlásil, že je „zatraceně skvělé“. Tenhle sedmičlenný kolektiv, který do Prahy přijede se svou druhou deskou For Ever, vás roztančí na moderní soul.

Kdy: 12. listopadu
Kde: Roxy

Nejrozvlněnější: Sevdaliza

Rok po vyprodaném koncertě v pražském Futuru se nizozemsko-íránská hudebnice Sevdaliza vrací do Česka. Představí tam své debutové album ISON, ale i letošní třískladbové EP The Calling, které se vrací k triphopovým inspiracím Portishead i avantgardě FKA twigs. To vše podkreslené hudebním odkazem na Blízký východ.

Kdy: 30. listopadu
Kde: Lucerna Music Bar

Nejšílenější: Scooter

Hyper, hyper! Milovníci rave, trance, taneční hudby, připravte si kožené kalhoty, fosforeskující náramky a načesejte gel do vlasů, sraz je v sedm večer před Forem Karlín, kde vystoupí legendární německá kapela Scooter.

Ta do Prahy přijede v rámci své narozeninové (pětadvacetileté) tour. Pokud jste kdysi byli fanoušky, jistě víte, že o cenu lístku nejde a místo toho byste si měli pokládat mnohem zásadnější otázku: How much is the fish?

Kdy: 12. listopadu
Kde: Forum Karlín

Nejženštější: Shape

MeetFactory ve spolupráci s platformou Shape pro inovativní hudbu a audiovizuální umění pořádá večer v ženské režii. Zpěvačka Catnapp bude kombinovat R&B, rap, breakbeat, pop, drum’n’bass a jiné žánry, dánská producentka Puce Mary na vás zaútočí noisovou performancí s prvky industriální hudby, srbská zpěvačka Umbra vás svede temnými vokály a dýdžejka Tutu vás uvede do kosmického tranzu.

Prostě čistá dávka girl power.

 

Kdy: 16. listopadu
Kde: MeetFactory

Nejdivočejší: Viagra Boys

Tato šestičlenná garage punková kapela ze Stockholmu přijede předvést naživo své debutové album Street Worms. Jestli jste fanoušci person, jako je Iggy Pop či Nick Cave, můžete se těšit na energický výkon charismatického a od hlavy až k patě potetovaného zpěváka Sebastiana Murphyho.

Kdy: 12. prosince
Kde: Kasárna Karlín

Nejdrzejší: Kapitán Demo

Kapitán Demo vydává nové album Mládí v trapu, ke kterému už vypustil single Machoparking. A takové album přece tahle velká (doslova) postava české hudby, která miluje teplákové soupravy, kšiltovky a zlaté řetězy, nemůže oslavit jinak než velkým koncertem. A rovnou radši dvěma.

Kdy: 5.  a 10. prosince
Kde: Roxy