skip to main content

Za tohle může Kanada! Aneb filmové tipy na dnešní večer

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Dnešní filmové trio pro vás vybrala redaktorka Zuzana Krajíčková:

Reklama

Do dnešních tipů jsem se pouštěla se záměrem vytáhnout ze své mentální filmotéky nějaké „feel good“ filmy na páteční večer. To se, přiznávám, úplně nepovedlo – nakonec ani jeden z nich není lehký, veselý a hravý. Zato jsou ale všechny mimořádně dobré.

Východní přísliby

(Amazon Prime, 101 minut, 2007)

Na streamovacích platformách obecně chybějí snímky kanadského mistra Davida Cronenberga. K čestným výjimkám patří jeden z jeho novějších snímků Eastern Promises. V něm Viggo Mortensen, bývalý šlechetný Aragorn z Pána prstenů, tentokrát v roli zabijáka ruské mafie v Londýně, ochraňuje porodní asistentku Annu.

Anna poté, co při porodu zemře mlaďounká ruská prostitutka, objeví dívčin deník a rozhodne se začít pátrat v její minulosti, což obvykle bývá špatný nápad, ale zároveň taky dobrá zápletka pro temný thriller.

Reklama

Zmizení

(Netflix, 154 minut, 2013)

Denis Villeneuve, další brilantní kanadský režisér, má superschopnost točit velice odlišné a zároveň diváka naprosto pohlcující filmy. Z příběhu o pátrání po dvou zmizelých dívkách, do kterého se pustí detektiv Jake Gyllenhaal, ale také zoufalý otec jedné z nich Hugh Jackman, vás bude tak mrazit, že vás nezahřeje ani deka na vašem bezpečném, pohodlném gauči.  

Blade Runner 2049

(Netflix, 164 minut, 2017)

A ještě jednou Denis Villeneuve. Původního Blade Runnera z roku 1982 od Ridleyho Scotta uctívám zcela zbožně, ale třiapadesátiletému Villeneuveovi se naštěstí podařilo na kultovní snímek velice umně navázat.

Depresivní, ovšem poetická sci-fi o osamělosti a hranicích lidskosti nabízí velkolepou podívanou hodnou aspoň domácího kina a její myšlenky s vámi zůstanou ještě hodně dlouho. Doporučení: Začněte původním Blade Runnerem, pokud jste ho ještě neviděli, a teprve pak se posuňte do roku 2049.

Reklama
Reklama