Čtrnáctý únor je opět za rohem a vy už možná přemýšlíte, kde svátek zamilovaných letos společně oslavit.

Máme pro vás šest tipů z jihomoravské oblasti, díky kterým si svatého Valentýna příjemně užijete, ať už ho chcete slavit venku pod mraky, v podzemí, u krbu, v bazénu, nebo exkluzivně ve skleníku.

Večeře ve skleníku Johanna Gregora Mendela

Zažijte exkluzivní valentýnskou večeři v nově otevřeném skleníku, kde se pokládaly základy genetiky. Právě zde, v prosklené stavbě od architektů Chybík + Kristof bude pouze v úterý na svatého Valentýna nachystané jedinečné menu pro čtyři osoby, tedy dva páry, připravené od nejlepší brněnské restaurace Borgo, která vám jídlo uvaří přímo na místě.

Nezapomeňte ale na rezervaci! A jako bonus si pak můžete exkluzivně zakoupit uložení vaší DNA do nitra sochy Hrachovina od sochaře Jaromíra Garguláka, která se v průběhu února umístí na hlavní prostor Mendelova náměstí. Uložení vašeho genetického základu dovnitř sochy stojí milion korun, peníze se využijí na podporu genetikova odkazu. 

Růže na věži Staré radnice v Brně

Oslavit Valentýna můžete taky stylově přímo v centra Brna, a to opravdu vysoko na věži Staré radnice. Vystoupejte společně 173 schodů a dejte si polibek 63 metrů vysoko na radniční věži, která romantikou jen hýří. Doprovod vám bude dělat dvojice muzikantů na žesťové nástroje.

A aby toho nebylo málo, ke vstupence, kterou zakoupíte v pobočce TIC, dostanete přípitek, růži a sladkou odměnu od Buchty B. A taky vás zařadí do soutěže o ceny. To vše ve středu v čase od pěti do osmi do večera. 

Párování v Gurdau vinařství

Luxusní zážitek ve formě degustačního menu si pro vás připravil unikátní vinařský dům Gurdau v Kurdějově. Právě v této skvostné stavbě ve svahu nad malou jihomoravskou obcí proběhne program pro zamilované v úterý, a to od půl sedmé večer.

Při romantickém večeru uprostřed vinohradů plném jídla a vína se můžete těšit na Pinot Blanc a Foie Gras, Veltliner a račí polévku nebo Riesling a čokoládu.

Noc ve Wellness hotelu Volařík

Není kouzelnějšího místa na Moravě než Mikulov. Právě tam v oceňovaném hotelu Volařík pro vás mají nachystaný romantický pobyt pro dva s nekonečným wellness, zamilovaným degustačním menu v restauraci Crop i večerní hudební zábavu s DJ.

V nejlepším hotelu roku 2022 na vás čeká také valentýnská nabídka na vinné a levandulové koupele, které ve vás mají umocnit pocit, že jste v Itálii.

Tajemno s Valentýnem v podzemí

Pokud máte rádi tajemno, pak je pro vás ideální oslava Valentýna v podzemních prostorách Labyrintu pod Zelným trhem. Právě zde se budou v úterý konat speciální valentýnské prohlídky se sklenkou sektu, růží a sladkými dobrotami. 

Se svou polovičkou tak zažijete prohlídku tajemných zákoutí středověkých chodeb s valentýnským výkladem, která je ve čtyřech časech, a to ve čtyři, v pět, šest a sedm večer.

Klid v Marináda Viničním domě

Kdo naopak Valentýna neprožívá a úterý by se nejraději vyhnul, je pro něj jasnou volbou stylový Viniční dům od kultovní Marinady. Tam taky Valentýna neslaví a nikdy nebudou, a proto u nich na Pálavě o víkendech najdete bezpečné zázemí.

Místo srdíček se rozpálí gril, za kterým bude jeden z majitelů Josef, místo růže dostanete třeba vyzrálý steak a místo parfému vůni ohně. O patro výš se potom můžete zachumlat do peřin ke krbu. 

Tip na závěr:

Ať Valentýna slavíte málo, nebo hodně, venku, či doma, určitě si dejte sklenku Valentýnského sektu od Víno Cibulka z Jižní Moravy. Michaela Cibulková s rodinou už několik let opravuje zámeček Portz Insel a jeho okolí za Mikulovem, v jehož stovky let starých sklepech jejich víno a sekty zrají.