Jamajský sprinterský fenomén Usain Bolt ve Spojených státech požádal o zaregistrování ochranné obchodní značky. Jedná se o siluetu zachycující Bolta v typickém vítězném gestu. Běžecká legenda ji hodlá použít na výrobcích, jako oblečení, šperky a obuv, nebo také v restauracích a barech.

Bolt o udělení obchodní známky usiloval už před 12 lety, tehdy to ale nebylo v souladu s americkým zákonem. Podle stanice CNN Bolt podal novou žádost k americkému patentovému úřadu 17. srpna. ‚‚Je to mužská silueta v charakteristickém postavení, s jednou rukou ohnutou a s druhou nataženou a směřující nahoru,“ uvádí popis značky.

Bolt tímto postojem často slavil výkony, které mu vynesly zlaté medaile a světové rekordy. Osminásobný olympijský vítěz a jedenáctinásobný mistr světa stále drží světové rekordy v běhu na 100 a 200 metrů. Kariéru běžec ukončil na mistrovství světa v Londýně v roce 2017.

‚‚Vzhledem k tomu, že už nezávodí, dává smysl, že chce rozšířit své podnikání. Jeho vítězná silueta je známá na celém světě. Zaregistrování této známky mu umožní nabízet výrobky, o nichž se zmiňuje žádost, nebo udělovat právo k obchodování s nimi dalším stranám,“ uvedl právník Josh Gerben, který se problematikou ochranných známek zabývá.