Český e-shop s nábytkem Bonami hlásí expanzi na čtyři nové trhy, a to do Slovinska, Chorvatska, Litvy a Lotyšska. Rozhodnutí o expanzi se podle vedení firmy odrazilo od výsledků roku 2020, který vedení firmy hodnotí jako úspěšný.

„Vyhodnocovali jsme řadu demografických a ekonomických ukazatelů, stav odvětví v cílových zemích i sílu konkurence. Současně ale sehrálo roli i to, že jsme právě těmto trhům věřili,“ komentuje rozhodnutí Pavel Vopařil, zakladatel a současný CEO Bonami, s tím, že v každé zemi bude fungovat lokální tým.

Všechny čtyři nové trhy obslouží prozatím centrální sklad v Praze. Ten byl letos výrazně rozšířen a má aktuálně kapacitu téměř čtyřicet tisíc metrů čtverečních. U produktů skladem, kterých je momentálně více než dvacet tisíc, společnost slibuje doručení do tří dnů. Stejně jako na dalších trzích lze zakoupit i produkty na objednávku, kde se dodací lhůty pohybují v řádu týdnů.

Zahraniční expanze Bonami začala rok po jeho založení, v roce 2013. Prvním trhem se tak po domácím Česku stalo Polsko (2014), následovalo Slovensko (2015), Rumunsko (2016) a naposledy Maďarsko (2018).