skip to main content
Auto

Do terénu s povolením zabíjet. Defender 007 jde v Praze do aukce na pomoc rodinám vojáků

Tohle je asi jediný off-road, ke kterému je potřeba černý oblek. Alespoň pokud jeho nový majitel bude ctít dress code agenta Jejího Veličenstva. A to se u Land Roveru Defender Bond Edition tak nějak očekává.

Je jich jen 300 pro celý svět. V Česku jsou dva. Jeden prodaný, druhý na majitele čeká. Ale ne moc dlouho. Jen do pondělí. A až kolem páté padne tma, černý Defender s výkonem 520 koní a zrychlením z nuly na stovku za 4,9 sekundy dostane svého pána.

Agent 007 ale nic zadarmo nedostává. A ani nedává. A zadarmo nebude ani Defender, ve kterém můžete zaparkovat před Grand Casinem v Monte Carlu, ale stejně tak ho bez obav vytáhnout na off-road do rumunských hor. Ostudu neudělá nikde. Naopak.

Ještě zbývá jedna maličkost. Stát se vítězem pondělní aukce, která proběhne v pražském autosalonu Dajbych. Bude to znamenat kývnout na to, že za Defendera zaplatíte minimálně 3 688 928 korun, což je vyvolávací cena. Ideální je ale utratit víc. Mnohem víc.

Čím víc peněz to bude, tím víc jich získá i Vojenský fond solidarity, na jehož účet poputuje část výtěžku. A vojenský fond pomáhá. Pomáhá vojákům a jejich rodinám, kteří se bez vlastního zavinění ocitli v těžké životní situaci.

Reklama

S klidem se tak dá říct, že nový majitel vyhraje třikrát. První vítězství: výjimečné auto. Druhé vítězství: pocit z pomoci vojákům a jejich příbuzným. Třetí vítězství: zajímavá investice, kterou limitovaná edice Defenderu s jistotou bude. Když se s ním tedy nebude jezdit tak, jak je zvyklý James Bond. Nebo ti divocí pánové, co po něm pořád jdou.

Když je něco spojené s Bondem, samozřejmě to není jen tak. „Land Rover Defender V8 Bond Edition je exkluzivní verze nejvýkonnějšího sériového Defenderu, který byl kdy vyroben, inspirovaná auty z filmu No Time to Die,“ upozornil Finbar McFall z britské automobilky, která je s nejslavnějším agentem spojená už osmatřicet let.

Vedle obrovského výkonu se osmiválcový Defender k agentovi schopnému vyřešit jakýkoli problém hlásí i jinak. Na zádi má označení Defender 007, na předních kolech jsou modré brzdové třmeny a když otevřete dveře, pod nimi se na zemi objeví světelný kužel s označením 007.

Následují podsvícené lišty prahů, a kdyby ani potom nebylo jasné, s kým má posádka tu čest, při každém startu jí to připomene speciální bondovská animace na dotykovém displeji palubní desky.

Takže kdo se ještě nevyslovil na téma vánoční dárek, tady je šance si udělat radost. A v souvislosti s pomocí pro vojáky nejen sobě.

Ještě je ale potřeba se během pátku ozvat na marketing@dajbych.cz, protože stejně jako nemůže mít Land Rover Defender Bond Edition úplně každý, ani příležitost vůbec se o něj utkat v aukci nebude možná jen tak. Vstupenkou je vratná záloha 77 tisíc korun.