Na počátku bylo slovo. To slovo bylo Forbes a v Česku padlo poprvé přesně před jedenácti lety. Letos se pak u příležitosti jedenáctých narozenin magazínu Forbes Česko na tradiční největší charitativní večeři u nás potkali tuzemští podnikatelé a podnikatelky, aby podpořili dobrou věc.

Během akce, která se neobvykle konala v Klášteře svaté Anežky České, přispěli na bohulibé účely více než čtyřmi a čtvrt miliony korun. Stejně jako místo byl neobvyklý i celý koncept večera, od uspořádání galavečeře až po vystupující hosty. Jako vždy ale bylo výročí Forbesu věnované filantropii – výtěžek z dražby podpořil smysluplné projekty a organizace, jako jsou Leontinka, Happy Hearts, AutTalk nebo Eduzměna.

Štědrý dárce Nadace Leontinka, která už od roku 2005 pomáhá zrakově postiženým, zejména dětem, zažije pobyt v prezidentském apartmá karlovarského Grandhotelu Pupp. V rámci něj dojde také na prohlídku hradu a zámku Bečov nad Teplou včetně relikviáře svatého Maura, výjimečné zlatnické památky, která je svou hodnotou srovnatelná s korunovačními klenoty.

Za dar Nadačnímu fondu HappyHearts modelky a filantropky Petry Němcové, stavějícímu školy v oblastech postižených přírodními katastrofami, si rovnou dva dražitelé vyzkouší zážitek, který si za peníze vskutku nekoupíte: výpravu na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc v doprovodu Kláry Kolouchové, jediné Češky, která zdolala tři nejvyšší hory světa. Zážitku bude předcházet trénink a příprava dražitelů s horolezkyní.

Pro Nadační fond AutTalk podporující rodiny pečující o autisty věnoval do dražby svůj obraz český umělec Lukáš Musil, známý pod přezdívkou Musa. Vrcholem večera pak byla dražba adrenalinové jízdy s českým automobilovým závodníkem Martinem Prokopem. Vybraná částka byla věnována Nadačnímu fondu Eduzměna, pomáhajícímu posunout vzdělávání dětí k přípravě na skutečný svět.

Celkem se v průběhu večera vybralo 4,25 milionu korun a další finanční obnosy věnovali přítomní v sále na dobročinné projekty prostřednictvím přímých jednorázových darů.

Forbes tímto ještě jednou děkuje dražitelům, že se rozhodli projekty podpořit i v době, která je náročná pro všechny. Stejně tak děkujeme i všem partnerům, bez kterých by se tento výjimečný večer neuskutečnil.